Aktuality

20.02.2017

Vytváříme spojení napříč kontinenty

Nový Gotthardský úpatní tunel, podzemní tunel pod Bosporskou úžinou, 111 kilometrů nového tunelu pro metro v Dauhá. Když lidé mluví o projektech století, jako jsou tyto, zmiňuje se vždy jedno jméno: Herrenknecht, a spolu s ním i skupina Lapp.
06.02.2017

Fotovoltaika: Kabely nové konstrukce

Kabel H1Z2Z2-K nahradí v sortimentu stávající kabel ÖLFLEX® SOLAR XLR–R, který splňuje podmínky normy EN 50618 - ta bude od října 2017 sloužit jako základní standard pro testování a provoz fotovoltaických kabelů.
23.01.2017

Ochrana zdraví na prvním místě se SKINTOP® MS-HF-M

Hledáte vhodné vývodky pro kolejová vozidla, tunely nebo elektroinstalace ve veřejných budovách? Nová řada bezhalogenových kovových vývodek SKINTOP® MS-HF-M je to správné řešení!
11.01.2017

Nová řada kabeláže pro snímače a akční členy

Představením kabelů UNITRONIC® ROBUST S/A doplnila skupina Lapp své portfolio vysoce odolných kabelů ÖLFLEX® ROBUST, kabelů pro Profibus UNITRONIC® ROBUST a kabelů pro Ethernet ETHERLINE® ROBUST.
04.01.2017

Skupina Lapp boduje v žebříčku „Global Market Leader Index“

V ročním žebříčku německé univerzity St. Gallen, který hodnotí nejlepší společnosti v konkrétních oborech, byla skupina Lapp korunována králem v kategorii "integrovaných řešení pro kabelovou a spojovací techniku".
08.12.2016

Obří linka na zpracování trubek od společnosti Prestar

Prestar s.r.o. vyrábí stroje a zařízení ke zpracování trubek a tyčí do ocelářského a zpracovatelského průmyslu. Jedním z úspěšně realizovaných projektů bylo dodání linky do závodu Volžskij u Volgogradu - s Prestarem při tom spolupracoval i Lapp.
11.11.2016

Bezpečně doručené… I díky kabelům Lapp!

Bezobslužné robotické tahače CEITruck s periferními jednotkami zabezpečují distribuci materiálu po předdefinovaných dráhách ve výrobních halách. A k bezchybnému provozu přispívají i kabely Lapp.
02.11.2016

Kabely Lapp na lovu umírajících hvězd

V horách Namibie je umístěný HESS teleskop snímající gama záření, které vydávají umírající nebo rotující hvězdy. Toto záření generuje obrovské množství dat a ta jsou přenášena do počítačů pomocí optických kabelů Lapp se skleněnými vlákny.
11.10.2016

Industry 4.0 z pohledu LAPP KABEL s.r.o.

Industry 4.0 je v posledních několika letech často diskutované téma. Je však relevantní pro všechny podniky a společnosti na poli průmyslu? Jak se k tomuto tématu staví například Lapp Kabel, zabývající se kabely a jejich příslušenstvím?
16.09.2016

Stříbro proklouzlo zlínským sledge hokejistům mezi prsty

Úřadující mistr české sledge hokejové ligy SHK LAPP Zlín pořádal již pošesté mezinárodní turnaj LAPP CUP. Letošního turnaje se zúčastnilo celkem 7 klubových týmů a domácí celek skončil na 4. místě.
16.08.2016

LAPP GROUP | Jednodušší údržba díky SERVOKONFEKCI

Čeká Vás pravidelná údržba Vašich strojů? Potřebujete hotové kabely podle standardu SIEMENS? Máme pro Vás řešení - napájecí i signální servokabely podle standardu SIEMENS®!