Aktuality

11.11.2020

Patch kabely s certifikací UL

ETHERLINE® LAN Cat.6A: Nové předem sestavené datové kabely LAPP jsou základní součástí síťové technologie. Obvykle ale nemusí splňovat žádné průmyslové požadavky. Nové patch kabely LAPP jsou naopak univerzálnější a vhodnější pro mezinárodní použití. Umožňují uživatelům snížit jejich počet komponent a ušetřit na logistice.
28.10.2020

LAPP Mobility GmbH směřuje k růstu

Elektrická mobilita nabírá na rychlosti a tento pozitivní trend pociťují také subdodavatelé výrobců elektromobilů. Jedním z nich je společnost LAPP Mobility GmbH, která byla založena před rokem jako podnikový start-up.
14.10.2020

Nová chytrá logistická a přepravní řešení od LAPP

Vše z jednoho zdroje - filozofie LAPP platí také pro logistiku a dopravu. Kromě profesionální a rychlé expedice kabelů a vodičů nabízí LAPP také širokou škálu logistických produktů a služeb.
01.10.2020

Kabely LAPP jsou součástí legendárního vlaku Slovenská strela

Vznikla z tužky „valašského“ Edisona Josefa Sousedíka jako nejúžasnější dopravní prostředek na kolejích té doby. Motorové vozy řady M 290.0 vyrobily kopřivnické Závody Tatra a.s. pro tehdejší Československé státní dráhy v počtu dvou kusů. Jedinečnost vozů nespočívala pouze v designu karoserie a interiéru, ale především v pokrokovém elektromechanickém přenosu výkonu.
01.10.2020

LAPP přichází s první řadou bezolovnatých mosazných kabelových vývodek SKINTOP®

LAPP je prvním výrobcem na světě, který nabízí kabelové vývodky v mosazné verzi bez olova.
15.09.2020

LAPP se připojuje k SPE Industrial Partner Network

Single-pair Ethernet (SPE) je technologie budoucnosti. Umožňuje nepřetržitý přenos dat v reálném čase až na úroveň senzor/akční člen. Společnost LAPP představila první jednopárové ethernetové kabely už před dvěma lety. Stále však panují neshody ohledně standardu konektorů. Do procesu standardizace bylo zařazeno několik návrhů, které nyní soupeří o přízeň uživatelů. Společnost LAPP se nyní rozhodla připojit jako partner k SPE.
04.08.2020

LAPP slaví 60 let!

Letos uplyne 60 let od okamžiku, kdy zakladatelé společnosti Ursula Ida Lapp a Oskar Lapp registrují společnost jako U.I. Lapp KG. Pro Oskara Lappa je to splněný sen. Tento sen trvá dodnes, kdy společnost vede už 3. generace Lappů. V České republice a na Slovensku začala úspěšná cesta před 27 lety díky Karlovi Krejzovi, který v LAPPu působí dodnes.
22.07.2020

IIoT LAPP pro inteligentní řešení připojení

Potenciál IoT (Internet of Things) v průmyslu je veliký a v kombinaci s Industry 4.0 se nyní vyvíjejí řešení pro IIoT (Industrial Internet of Things). Hlavním cílem je optimalizovat výrobní procesy a především detekovat selhání komponent ještě před tím, než paralyzují celou výrobu. Také LAPP již nabízí řešení pro průmyslový internet věcí a stále ho rozšiřuje. Lídr na trhu s integrovanými kabelovými a spojovacími systémy nyní představuje tři slibné novinky a koncepty.
20.07.2020

Největší svítící šperk na světě s kabely LAPP

Česká sklářská společnost Lasvit vytvořila pro tichomořský hotel Imperial Pacific největší svíticí šperk na světě. Monumentální svítidlo ve tvaru dvou vlnících se draků nad hlavami návštěvníků vznikal tři roky. Dohromady draci váží 40 tun a každý z nich je dlouhý 32 metrů.
12.06.2020

Kabel s digitální pamětí

Jak spojit analogový a digitální svět co nejplynuleji ve spojovacích systémech je vzrušující otázka, kterou si toto odvětví již nějakou dobu klade.