Aktuality

26.02.2019

Tři nové úložné systémy made by Lapp pro zjednodušení skladování kabelů

Skladování kabelů vyžaduje velké nároky nejen na prostor, ale také na jejich praktické uložení. Natolik praktické, aby bylo co nejjednodušší se k nim dostat a ustřihnout požadovanou délku. Žádné volně ležící cívky a zbytky kabelů, vše je potřeba mít přehledně na jednom místě.
18.02.2019

Vše, co potřebujete pro průmyslový ethernet: kvalitní konektory i patch kabely

Snadné připojení konektoru hraje v oblasti průmyslového Ethernetu obzvláště důležitou roli - ať se jedná o konektor RJ45, známý z používání v budovách, nebo M12, který je standardem v průmyslovém prostředí.
13.02.2019

Energetická revoluce z moře

Svět momentálně využívá sotva zlomek masivního energetického potenciálu mořských vln. Změnit to chce společnost SINN Power z Mnichova svými modulárními a úspornými konvertory energie mořských vln.
12.02.2019

Vyzkoušejte novou online aplikaci pro průmyslový ethernet

Po úspěšném představení dvou nových online aplikací pro oblast potravinářství a výrobu strojů a zařízení je tu LAPP Czech Republic s.r.o., výrobce kabelů a kabelového příslušenství, s další novinkou – tentokrát se jedná o online aplikaci pro oblast průmyslového ethernetu (IDC - Industrial Data Communication).
25.01.2019

Nové produkty LAPP pro železniční průmysl

Cestujete vlakem? Mnozí z vás určitě ano. Dnešní vozy jsou vybavené moderními technologiemi od klimatizací až po wifi signál - a ty vyžadují, aby byly pod stálým elektrickým napětím.
08.01.2019

Pohodlné cestování vlakem díky kabelům ÖLFLEX® TRAIN

Cestujete vlakem? Mnozí z vás určitě ano. Dnešní vozy jsou vybavené moderními technologiemi od klimatizací až po wifi signál - a ty vyžadují, aby byly pod stálým elektrickým napětím. Zařízení zabezpečující tuto službu pochází z dílny slovenského výrobce EVPÚ.
04.12.2018

Energetický řetěz rychle, snadno a online

Správný návrh energetického řetězu není vždy snadným úkolem. Nový LAPP online konfigurátor ÖLFLEX® CONNECT CHAIN tento úkol velmi urychluje a usnadňuje: je jednoduchý, rychlý a jasný.
20.11.2018

Éra stejnosměrného proudu přichází

Střídavý proud je krev, která proudí žilami naší elektrické sítě. Přenáší elektrickou energii na velké vzdálenosti od elektrárny do našich domovů. Ale monopol střídavého proudu končí.
30.10.2018

Kabely ke kráteru

Hekla je jednou z nejaktivnějších islandských sopek. Vědci doufají, že pomocí sítě seismometrů nahlédnou do jejího vnitřku a budou moci upozornit na blížící se erupci. Prostředí v islandských horách rozhodně není přátelské, proto připojení této sítě volá po zvláště odolném kabelu – jako je ten made by LAPP.
08.10.2018

Na správné cestě směrem k vysokorychlostní logistice

Trh drážních technologií se v posledních letech výrazně znásobil - a pro výrobce kolejových vozidel je to jak požehnání, tak i prokletí. Vysoká poptávka totiž tlačí dodavatele k jejich absolutním kapacitním limitům, což má za následek nedostatečné dodávky a dlouhé dodací lhůty.