Aktuality

08.01.2019

Pohodlné cestování vlakem díky kabelům ÖLFLEX® TRAIN

Cestujete vlakem? Mnozí z vás určitě ano. Dnešní vozy jsou vybavené moderními technologiemi od klimatizací až po wifi signál - a ty vyžadují, aby byly pod stálým elektrickým napětím. Zařízení zabezpečující tuto službu pochází z dílny slovenského výrobce EVPÚ.
04.12.2018

Energetický řetěz rychle, snadno a online

Správný návrh energetického řetězu není vždy snadným úkolem. Nový LAPP online konfigurátor ÖLFLEX® CONNECT CHAIN tento úkol velmi urychluje a usnadňuje: je jednoduchý, rychlý a jasný.
20.11.2018

Éra stejnosměrného proudu přichází

Střídavý proud je krev, která proudí žilami naší elektrické sítě. Přenáší elektrickou energii na velké vzdálenosti od elektrárny do našich domovů. Ale monopol střídavého proudu končí.
30.10.2018

Kabely ke kráteru

Hekla je jednou z nejaktivnějších islandských sopek. Vědci doufají, že pomocí sítě seismometrů nahlédnou do jejího vnitřku a budou moci upozornit na blížící se erupci. Prostředí v islandských horách rozhodně není přátelské, proto připojení této sítě volá po zvláště odolném kabelu – jako je ten made by LAPP.
08.10.2018

Na správné cestě směrem k vysokorychlostní logistice

Trh drážních technologií se v posledních letech výrazně znásobil - a pro výrobce kolejových vozidel je to jak požehnání, tak i prokletí. Vysoká poptávka totiž tlačí dodavatele k jejich absolutním kapacitním limitům, což má za následek nedostatečné dodávky a dlouhé dodací lhůty.
10.09.2018

3D řetěz MULTIFLEX pro roboty

Nový řetěz MULTIFLEX je navržen pro vícerozměrné pohyby zvláště pro aplikace robotů a obráběcí centra nové generace. Tento řetěz doplňuje sortiment produktů energetických řetězů SILVYN CHAIN, pro spolehlivé vedení a ochranu kabelů při dynamických pohybech.
07.09.2018

Díky produktům LAPP se lépe točí válce v ostravské středojemné válcovně

Modernizaci chladicí lože ve středojemné válcovně společnosti Arcelor Mittal Ostrava včetně montáže elektroinstalace pohonů provedl tým zkušených odborníků ze společnosti Elmontex a.s. Celkem bylo do projektu dodáno 76 km ovládacích a datových kabelů a také celá řada kabelových vývodek LAPP.
09.08.2018

Inovativní nabíjecí systém LAPP pro elektromobily získal zlato

Je 11. červen 2018 a v německém Stuttgartu probíhá slavnostní předávání cen za inovace – German Innovation Award. Zlatou medaili v kategorii Doprava si hned v prvním ročníku této nové soutěže vysloužila společnost LAPP a převzal CEO této společnosti – pan Matthias Lapp za nabíjecí systém Mode-2 pro elektromobily.
18.06.2018

Odolné konektory EPIC® pro výrobu těstovin

Těstoviny – italská pochoutka, kterou miluje celý svět. Jejich výroba však vyžaduje speciální postupy. Jeden výrobce zařízení na výrobu těstovin chce v budoucnu místo pevně připojených kabelů použít rozpojitelné připojení.
31.05.2018

Jsme LAPP. Jedna skupina. Jedno logo.

Skupina LAPP aktualizuje své logo.  Používáním názvu LAPP - velkými písmeny a bez dodatků - podtrhuje společnost svou mezinárodní orientaci. Jedno jméno a jedno logo pro celou skupinu, která poskytuje zákazníkům stejnou spolehlivou  službu - kdykoliv a kdekoliv