Aktuality

15.09.2020

LAPP se připojuje k SPE Industrial Partner Network

Single-pair Ethernet (SPE) je technologie budoucnosti. Umožňuje nepřetržitý přenos dat v reálném čase až na úroveň senzor/akční člen. Společnost LAPP představila první jednopárové ethernetové kabely už před dvěma lety. Stále však panují neshody ohledně standardu konektorů. Do procesu standardizace bylo zařazeno několik návrhů, které nyní soupeří o přízeň uživatelů. Společnost LAPP se nyní rozhodla připojit jako partner k SPE.
04.08.2020

LAPP slaví 60 let!

Letos uplyne 60 let od okamžiku, kdy zakladatelé společnosti Ursula Ida Lapp a Oskar Lapp registrují společnost jako U.I. Lapp KG. Pro Oskara Lappa je to splněný sen. Tento sen trvá dodnes, kdy společnost vede už 3. generace Lappů. V České republice a na Slovensku začala úspěšná cesta před 27 lety díky Karlovi Krejzovi, který v LAPPu působí dodnes.
22.07.2020

IIoT LAPP pro inteligentní řešení připojení

Potenciál IoT (Internet of Things) v průmyslu je veliký a v kombinaci s Industry 4.0 se nyní vyvíjejí řešení pro IIoT (Industrial Internet of Things). Hlavním cílem je optimalizovat výrobní procesy a především detekovat selhání komponent ještě před tím, než paralyzují celou výrobu. Také LAPP již nabízí řešení pro průmyslový internet věcí a stále ho rozšiřuje. Lídr na trhu s integrovanými kabelovými a spojovacími systémy nyní představuje tři slibné novinky a koncepty.
20.07.2020

Největší svítící šperk na světě s kabely LAPP

Česká sklářská společnost Lasvit vytvořila pro tichomořský hotel Imperial Pacific největší svíticí šperk na světě. Monumentální svítidlo ve tvaru dvou vlnících se draků nad hlavami návštěvníků vznikal tři roky. Dohromady draci váží 40 tun a každý z nich je dlouhý 32 metrů.
12.06.2020

Kabel s digitální pamětí

Jak spojit analogový a digitální svět co nejplynuleji ve spojovacích systémech je vzrušující otázka, kterou si toto odvětví již nějakou dobu klade.
02.06.2020

LAPP připravuje roboty na stejnosměrný proud

Společnost LAPP je v této oblasti průkopníkem a představuje svůj vůbec první robotický kabel navržený výhradně pro použití ve stejnosměrné síti.
29.05.2020

Ursula Ida Lapp slaví své 90. narozeniny

Ursula Ida Lapp spolu se svým manželem Oskarem Lappem vytvořila s odvahou, vizí a neuvěřitelnou tvůrčí silou světově proslulou společnost. Společnost LAPP se stala lídrem na světovém trhu integrovaných spojovacích systémů.
06.05.2020

2,3 milionu metrů kabelů LAPP v solárním parku v Africe

Solární energie představuje nejrychlejší a nejsnadnější způsob výroby elektřinu v Africe. Doposud však bylo využívání takového zdroje energie spíše vzácností. Velký technický pokrok a celosvětový tlak na snižování obsahu CO2 v ovzduší situaci rychle mění. Kompletní kabelové řešení vysoké kvality od společnosti LAPP dokáže odolávat extrémním africkým podmínkám a je připraveno zajistit budoucí dodávky solární energie v Africe.
24.04.2020

LAPP rozšiřuje své portfolio produktů pro průmyslovou komunikaci

Kabely, konektory, switche – zákazníci LAPPu najdou v sortimentu rozsáhlé portfolio produktů pro všechny aplikace a standardy průmyslové komunikace. Investice do digitalizace mají zásadní význam pro růst všech průmyslových firem, a proto společnost LAPP toto portfolio neustále rozšiřuje.
20.04.2020

Kabelové systémy LAPP součástí Industry 4.0 v Kia Motors Slovakia

Automobilový průmysl představuje v období čtvrté průmyslové revoluce špičku pokroku, a proto komponenty, které zajišťují digitalizaci a automatizaci ve výrobě musí být na té nejvyšší technologické úrovni.