Aktuality

25.02.2021

Solární energie z 18 fotbalových hřišť

Největší solární elektrárna, postavená v rakouském městečku Schönkirchen-Reyersdorf v okrese Gänsendorf, zahájila svůj provoz. Celý systém je navržen tak, aby dodával solární energii nejméně po dobu 40 let, a proto bylo nutné k realizaci použít vysoce odolné komponenty. O dodávku elektrických spojovacích systémů se postarala společnost LAPP.
03.02.2021

Kabely LAPP v přepravních kontejnerech pro vakcínu proti covidu-19

Vakcína proti onemocnění covid-19 je tady a s ní také otázka, jak rozdělit miliony dávek vakcíny, když musí být skladovány při -70 °C? Odborníci na chlazení – společnost L&R Kältetechnik z německého Sundernu - přichází s řešením. Vakcíny je možné převážet v přepravních kontejnerech plně vybavených spolehlivou technologií chlazení a výrobou elektřiny. Součástí těchto speciálních kontejnerů jsou kabely společnosti LAPP.
13.01.2021

Nový kulatý průchodkový systém SKINTOP® MULTI-M

Trend miniaturizace stále pokračuje i u kabelových vstupních systémů. Čím dál větší počet kabelů s malým průměrem je třeba ukládat do stísněných prostor. Řešením je nový kulatý vícenásobný průchodkový systém od společnosti LAPP. Jeho vývojáři získali Eddie LAPP Award, což je interní ocenění společnosti LAPP za inovace.
09.12.2020

Kabely LAPP pro přenos dat v autobusech IVECO

Společnost Iveco Czech Republic, a.s. si jako dodavatele kabelů včetně příslušenství vybrala společnost LAPP, která ji zajišťuje spolehlivou technickou podporu, servis a také individuální přístup. Díky vysoké kvalitě použitých datových patch kabelů splňují městské a meziměstské autobusy IVECO nejnáročnější požadavky veřejných i soukromých dopravců.
11.11.2020

Patch kabely s certifikací UL

ETHERLINE® LAN Cat.6A: Nové předem sestavené datové kabely LAPP jsou základní součástí síťové technologie. Obvykle ale nemusí splňovat žádné průmyslové požadavky. Nové patch kabely LAPP jsou naopak univerzálnější a vhodnější pro mezinárodní použití. Umožňují uživatelům snížit jejich počet komponent a ušetřit na logistice.
28.10.2020

LAPP Mobility GmbH směřuje k růstu

Elektrická mobilita nabírá na rychlosti a tento pozitivní trend pociťují také subdodavatelé výrobců elektromobilů. Jedním z nich je společnost LAPP Mobility GmbH, která byla založena před rokem jako podnikový start-up.
14.10.2020

Nová chytrá logistická a přepravní řešení od LAPP

Vše z jednoho zdroje - filozofie LAPP platí také pro logistiku a dopravu. Kromě profesionální a rychlé expedice kabelů a vodičů nabízí LAPP také širokou škálu logistických produktů a služeb.
01.10.2020

Kabely LAPP jsou součástí legendárního vlaku Slovenská strela

Vznikla z tužky „valašského“ Edisona Josefa Sousedíka jako nejúžasnější dopravní prostředek na kolejích té doby. Motorové vozy řady M 290.0 vyrobily kopřivnické Závody Tatra a.s. pro tehdejší Československé státní dráhy v počtu dvou kusů. Jedinečnost vozů nespočívala pouze v designu karoserie a interiéru, ale především v pokrokovém elektromechanickém přenosu výkonu.
01.10.2020

LAPP přichází s první řadou bezolovnatých mosazných kabelových vývodek SKINTOP®

LAPP je prvním výrobcem na světě, který nabízí kabelové vývodky v mosazné verzi bez olova.
15.09.2020

LAPP se připojuje k SPE Industrial Partner Network

Single-pair Ethernet (SPE) je technologie budoucnosti. Umožňuje nepřetržitý přenos dat v reálném čase až na úroveň senzor/akční člen. Společnost LAPP představila první jednopárové ethernetové kabely už před dvěma lety. Stále však panují neshody ohledně standardu konektorů. Do procesu standardizace bylo zařazeno několik návrhů, které nyní soupeří o přízeň uživatelů. Společnost LAPP se nyní rozhodla připojit jako partner k SPE.