Aktuality

20.10.2021

SKINTOP® - značka s kvalitou švýcarských hodinek

Kabelová vývodka SKINTOP® se poprvé objevila na trhu v roce 1977 a od té doby prošla postupným vývojem i značným rozšířením portfolia. Vývodky jsou považovány za běžný sortiment pro stavbu rozvaděčů, strojů a zařízení v jakémkoliv odvětví a jejich funkce je často podceňována navzdory faktu, že jejich vlastnosti jsou velmi důležité pro správný provoz celého zařízení. Pro výrobu vývodek SKINTOP® byla vybrána země, která je známá svou kvalitou a precizností při výrobě.
06.10.2021

Napájecí konektor EPIC® pro čistou vodu

Systémy od společnosti GTec upravují vodu z vodovodu na ultra čistou vodu pro farmaceutický průmysl. Součástí těchto systémů jsou konektory EPIC M12-Power od společnosti LAPP, které nahrazují zastaralý typ konektoru. Společnost GTec navíc stále častěji používá hotovou kabelovou konfekci.
29.09.2021

Optické kabely se skleněnými vlákny pro sítě PROFINET

Pod značkou HITRONIC® nabízí společnost LAPP komplexní portfolio optických kabelů. Novinkou v nabídce jsou dva kabely se skleněnými optickými vlákny (GOF) speciálně pro sítě PROFINET, které optimálně doplňují portfolio již zmiňované značky HITRONIC®.
09.09.2021

Kabely LAPP jsou součástí nového unikátního jeviště ve Státní opeře Praha

Státní opera Praha je jednou ze čtyř scén Národního divadla. Má operní i baletní repertoár a patří mezi nejvýznamnější kulturní scény v Evropě. Budova a její zázemí jsou významnou historickou památkou, která prošla komplexnější opravou v 70. letech minulého století.
01.09.2021

LAPP zahájil stavbu dalšího rozšíření areálu v Otrokovicích

Společnost LAPP Czech Republic s.r.o., která je součástí celosvětové skupiny LAPP a působí především v oblasti výroby a distribuce průmyslové kabeláže, zahájila v srpnu 2021 1. etapu dostavby výrobního areálu v Otrokovicích.
30.08.2021

Kabely ÖLFLEX® s vysokou požární ochranou

Kabely instalované v budovách podléhají přísným požadavkům na požární ochranu. Společnost LAPP má ve svém portfoliu celou řadu bezhalogenových kabelů a vodičů, které nyní doplňuje o dvě novinky značky ÖLFLEX®.
17.08.2021

Moderní řízení projektů - Rozhovor s Josefem Kadlčíkem

Josef Kadlčík pracuje ve společnosti LAPP 20 let. Je členem vedení a působí na pozici obchodního ředitele projektů. Vede tým zkušených projektových manažerů a mimo to je také interním školitelem a trenérem ženského volejbalového týmu LAPP. Mimo svůj pracovní život se aktivně věnuje jachtingu.
25.06.2021

Konektory EPIC® od společnosti LAPP osvětlují létající filmové balony

Co mají společného filmy jako "Kohout na víně", epizody německého televizního seriálu "Místo činu" a filmový trhák "Valkýra"? Kulisy byly nasvíceny pomocí osvětlovacích balonů dodaných společností blberlin, jejichž součástí jsou konektory EPIC® od společnosti LAPP. Konektory EPIC® zajišťují lehké a stabilní řešení připojení těchto létajících svítidel.
15.06.2021

Elektromobilita na vzestupu aneb jak vybrat správný kabel

Z aktuálních studií vyplývá, že v Evropě bude mít v roce 2030 každé třetí přihlášené vozidlo elektropohon. Současně se velké automobilky předhánějí v předsevzetích, kdy a kolika procent v elektromobilitě dosáhnou. Vzhledem k obrovskému pokroku ve vývoji elektromobilů, které mají v dnešní době dojezd na jedno nabití až 500 km, se tento trend nevyhne ani Česku a Slovensku.
19.05.2021

Černý UNITRONIC® LiYY/LiYCY pro venkovní použití

Společnost LAPP má nyní ve svém portfoliu čtyři PVC kabely pro přenos dat a signálů v nízkofrekvenčním rozsahu s černým vnějším pláštěm (BK). Díky tomu jsou vhodné pro venkovní použití v souladu s DIN EN ISO 4892-2.