Aktuality

30.08.2019

Vysoká rychlost až do konce díky modulu EPIC® MH Gigabit Modul

Naše vysokorychlostní kabely ETHERLINE® najdete všude tam, kde je potřeba v průmyslovém prostředí rychle, bezpečně a beze ztrát přenášet obrovské objemy dat. Ta jsou rozdělena do různých kategorií, zvaných „Cat.“. Čím vyšší Cat., tím větší přenosová rychlost a frekvenční rozsah (jinými slovy, čím vyšší kategorie, tím lépe bude datový kabel pracovat).
23.08.2019

Hurá na pouť do Stockholmu!

Fritt Fall je jednou z hlavních atrakcí zábavního parku Gröna Lund ve švédském Stockholmu již více než 20 let. Aby při volném pádu z výšky 80 metrů nedošlo k ničemu nepředvídatelnému, byla nedávno provedena výměna celého řídicího systému – s použitím produktů LAPP.
25.07.2019

12 tezí k úspěšné budoucnosti LAPP

Je těžké dělat předpovědi, zejména o budoucnosti – tento výrok je připisován Nielsovi Bohrovi, a také Samuelovi Goldwynovi, Markovi Twainovi, Robertovi Stormovi Petersonovi a řadě dalších.
26.06.2019

All you need is... ÖLFLEX®

Nejstarší značka v portfolio LAPP a od roku 1957 zároveň synonymum nejvyšší kvality ovládacích kabelů - nejenom to je ÖLFLEX®. A na letošním veletrhu Hannover Messe LAPP představil další dva produkty, které rozšířily početnou rodinu ÖLFLEX®.
14.06.2019

Kabely v metru odolají ohni i ledu

Metro v Oslu je páteřní dopravní linkou norského hlavního města. Co se týče kabeláže, provozovatelé spoléhají na bezpečné řešení made by LAPP. Kabely pro podzemní dráhy musí odolávat extrémním podmínkám.
23.05.2019

Průchodkový systém s gelovou technologií: Předvrtání netřeba!

Vícenásobné průchodkové systémy jsou ceněné hlavně kvůli pohodlné možnosti vložení více kabelů do jednoho kompaktního pouzdra. Tím se ušetří mnoho místa, a to zejména tam, kde je omezený prostor pro instalaci.
20.05.2019

Všechno teď bude bezdrátové, nebo ne?

Debata, která vyvolává emoce: někteří takzvaní experti tvrdí, že kabelům je konec. Předpokládají, že data – a jednoho dne i energie – se v továrnách budoucnosti budou šířit pouze bezdrátově. To je samozřejmě nesmysl.
08.04.2019

LAPP futureLab na veletrhu v Hannoveru 2019

LAPP odhalil návštěvníkům Hannover Messe 2019 zajímavé a překvapivé novinky z oblasti spojovacích technologií. Světový lídr v integrovaných spojovacích systémech se v rámci své letošní prezentace zaměřil na práci vývojářů v LAPP laboratoři, která byla součástí veletržního stánku.
26.02.2019

Tři nové úložné systémy made by Lapp pro zjednodušení skladování kabelů

Skladování kabelů vyžaduje velké nároky nejen na prostor, ale také na jejich praktické uložení. Natolik praktické, aby bylo co nejjednodušší se k nim dostat a ustřihnout požadovanou délku. Žádné volně ležící cívky a zbytky kabelů, vše je potřeba mít přehledně na jednom místě.
18.02.2019

Vše, co potřebujete pro průmyslový ethernet: kvalitní konektory i patch kabely

Snadné připojení konektoru hraje v oblasti průmyslového Ethernetu obzvláště důležitou roli - ať se jedná o konektor RJ45, známý z používání v budovách, nebo M12, který je standardem v průmyslovém prostředí.