Aktuality

18.03.2020

Společně proti koronaviru

Propuknutí viru COVID – 19 má vliv na naše každodenní životy a fungování celé společnosti. Více jak polovina zaměstnanců LAPP Czech Republic pracuje v současné době v režimu Home Office. Ovšem z důvodu zachování chodu firmy, kolegové z výroby, skladu, kvality, zákaznického centra a řada dalších stále chodí do práce.
26.02.2020

Kabelová systémová řešení made by LAPP

Výrobní závod LAPP v Otrokovicích poskytuje od roku 2017 návrh řešení a kompletaci kabelových svazků na míru. Sortiment ÖLFLEX® CONNECT (interní název pro kabelovou konfekci) vytváří z jednotlivých komponent funkční celek, který je připraven k finální montáži bez nutnosti dalších úprav.
07.02.2020

Nové logistické centrum infrastrukturních kabelů v Polsku

Po necelém roce výstavby byl začátkem listopadu v Polsku poblíž Vratislavi zahájen provoz nového logistického centra LAPP pro infrastrukturní kabely. Přední světový výrobce integrovaných řešení v oblasti kabelových a spojovacích technologií LAPP zde uskladňuje na celkové skladovací ploše přes 90 000 m2 kabely na velkých bubnech.
22.01.2020

Kabelová konfekce LAPP propojuje vlakový zabezpečovač MIREL VZ1 od společnosti HMH.

Hlavním produktem společnosti v oblasti zabezpečovacích systémů je vlakový zabezpečovač MIREL VZ1, který je v současné době v provozu na tratích Slovenska, Česka, Maďarska a Polska. Rozšiřujícím modulem vlakového zabezpečovače MIREL VZ1 je funkční brána MIREL STB, jejíž součástí je kabelová konfekce ÖLFLEX® CONNECT od společnosti LAPP.
21.01.2020

LAPP zajišťuje rychlou komunikaci mezi roboty v Kovárně VIVA

Kovárna VIVA zaujímá přední pozici na poli českého průmyslového kovárenství. Vyvíjí a vyrábí díly pro významné firmy, které patří ke špičkám ve svých oborech. Finální výrobky Kovárny VIVA musí odpovídat těm nejpřísnějším parametrům, a proto výběr a volba dodavatelů pro výrobní provozy podléhá velmi náročným kritériím.
15.01.2020

LAPP rozšiřuje svůj sortiment

S pokračující průmyslovou digitalizací se zvyšují požadavky na kompletní kabelové řešení – kabely musí být tenčí, konektory štíhlejší a celkově řešení musí být kompaktnější.
13.12.2019

LAPP Canada poskytuje kompletní řešení kabeláže pro kanadský pivovar

Velká severoamerická pivovarnická společnost nedávno vybudovala nové zařízení o rozloze více než 37 000 m2. Otevřít se má koncem tohoto roku a bude největším pivovarem v západní Kanadě.
26.11.2019

LAPP VÍ JAK: Robotická hadice Multiflex

Jednou z novinek v portfoliu ÖLFLEX®CONNECT je robotický řetěz Multiflex. Ve videu uvidíte, že řetěz MULTIFLEX si snadno dokážete upravit sami dle svých potřeb. A jak na to? Budete k tomu potřebovat pouze šroubovák.
15.11.2019

LAPP AUSTRIA jede na zelené vlně

Po rozsáhlém plánování, které měl na starost projektový tým, byl na střeše skladu LAPP v Rakousku instalován fotovoltaický systém. Do provozu byl uveden 11. července 2018. Hlavní motivací bylo přispět k ochraně životního prostředí tím, že každý den velkou část elektřiny LAPP AUSTRIA vyrobí ze slunečního záření.
18.09.2019

Kabely LAPP v novém vlakovém spoji LEO Express

Společnost ČMŽO - elektronika s.r.o. použila kabely ÖLFLEX® TRAIN pro instalaci zabezpečovacího zařízení, elektronického rychloměru, zásuvek 230 V a USB v rámci projektu „BOHEMIZACE“ v motorových jednotkách LINT řady 27 a 41 výrobce ALSTOM.