Aktuality

24.10.2017

Energetické nosiče LAPP - ochrana i vedení kabelů na pohyblivých osách

Kabely na pohyblivých částích strojů jsou extrémně namáhané a pro zajištění jejich funkčnosti a dlouhé životnosti je nutné zvolit vhodnou ochranu. Nejlepším řešením při lineárních pohybech je energetický řetěz, na který vsadila i společnost MICROSTEP.
15.09.2017

5 trendů v oblasti spojovacích technologií

Industry 4.0, stejnosměrný proud místo střídavého i vysoce spolehlivé konektory. Nejen to jsou aktuální trendy ze světa spojovacích technlogií. Jak k nim přistupuje výrobce kabelů a kabelového příslušenství skupina Lapp z německého Stuttgartu?
23.08.2017

COCA COLA & KABELY LAPP: ÖLFLEX® ROBUST v evropských stáčírnách

Pro dodržení přísných standardů hygieny i kvality u svých plnicích linek se ve společnosti Coca Cola rozhodli spolehnout na bezhalogenový kabel ÖLFLEX® ROBUST made by Lapp.
14.08.2017

Unikátní robot ze Slovenska čistí ropné nádrže po celém světě

Ropné tanky o průměru 40-80 metrů čistí první certifikovaný systém s robotem slovenské firmy ADROC Tech s.r.o., který může pracovat i v prostředí s nejvyšším nebezpečím výbuchu. Doplňují jej kamery s datovými kabely made by Lapp.
02.08.2017

Transparentní výroba s kompletním kabelovým řešením ÖLFLEX® CONNECT

Bystronic Glass staví největší linky pro výrobu izolačního skla na světě a díky dodávkám konfekcionovaných energetických řetězů ÖLFLEX® CONNECT od Lappu je jejich výrobní proces výrazně rychlejší.
25.07.2017

Stejnosměrný elektrický proud: změna přichází

Přes sto let se pro distribuci elektrické energie používá standardně střídavý elektrický proud, ale to se má brzy změnit. Co to znamená pro kabely Lapp, jak se bude muset změnit konstrukce či další vlastnosti řeší specialisté z Německa již nyní.
18.07.2017

EPIC® MH - modulární systém konektorů

Konektory EPIC® MH pro připojení strojů a zařízení, které díky své konstrukci umožňují sestavit řešení na míru. Mezi výhody patří i vysoká variabilita díky použití libovolné kombinace vložek v 1 konektoru.
13.07.2017

Generační změna ve skupině Lapp

Ursula Ida Lapp odstoupila z funkce předsedy dozorčí rady v U.I. Lapp GmbH a v této funkci ji nahradil její syn Andreas Lapp. Pozici generálního ředitele pro region LA EMEA i generálního ředitele U.I. Lapp GmbH převzal jeho synovec Matthias Lapp.
29.06.2017

Nový sběrnicový kabel UNITRONIC® BUS HEAT 6722 pro užitková vozidla

Představujeme Vám nového člena rodiny UNITRONIC®, kabel UNITRONIC® BUS HEAT 6722 pro bezpečné použizí ve vozidlech určených pro přepravu osob. Název se možná zdá krkolomný, ale zahrnuje v sobě účel, pro který jsme kabel vyvinuli.
26.06.2017

Děti si na Krétě užívaly moře a sluníčko

První červnový týden patřil v Dětském domově Zlín v Lazech velkému balení a těšení se na nové letní dobrodružství. Skupina 6 dětí a jejich 2 „tet“ z Domova se vypravila na řeckou Krétu za tamním mořem a sluníčkem.