Aktuality

30.04.2021

Zakladatelka společnosti zemřela ve věku 90 let

Byla skvělou podnikatelkou a zapsala se do ekonomické historie: Ursula Ida Lapp, zakladatelka společnosti LAPP, zemřela minulou neděli ve věku 90 let. "Naše matka byla duší společnosti. Bude nám velmi chybět, ať už jako matka nebo jako náš moudrý rádce,“ říká Andreas Lapp, předseda představenstva LAPP Holding AG.
23.04.2021

Rozhovor s Petrem Čevelou – obchodním ředitelem LAPP Czech Republic s.r.o.

Petr Čevela pracuje již více jak 7 let na pozici obchodního ředitele a je členem vedení společnosti LAPP Czech Republic s.r.o. Jako ředitel obchodního úseku vede tým obchodně – technických poradců, key account managerů, pracovníků zákaznického centra i systémových inženýrů. Vedle vysokého nasazení v pracovním životě se aktivně věnuje golfu, rád jezdí na kole a tráví čas se svou rodinou.
29.03.2021

LAPP Mobility GmbH otevírá vlastní testovací centrum

Nejmodernější laboratoř vychází z automobilového standardu IATF 16949
19.03.2021

VÝROČÍ 100 LET OD NAROZENÍ OSKARA LAPPA – VYNÁLEZCE A VIZIONÁŘE

Připomínka velké podnikatelské osobnosti
25.02.2021

Solární energie z 18 fotbalových hřišť

Největší solární elektrárna, postavená v rakouském městečku Schönkirchen-Reyersdorf v okrese Gänsendorf, zahájila svůj provoz. Celý systém je navržen tak, aby dodával solární energii nejméně po dobu 40 let, a proto bylo nutné k realizaci použít vysoce odolné komponenty. O dodávku elektrických spojovacích systémů se postarala společnost LAPP.
03.02.2021

Kabely LAPP v přepravních kontejnerech pro vakcínu proti covidu-19

Vakcína proti onemocnění covid-19 je tady a s ní také otázka, jak rozdělit miliony dávek vakcíny, když musí být skladovány při -70 °C? Odborníci na chlazení – společnost L&R Kältetechnik z německého Sundernu - přichází s řešením. Vakcíny je možné převážet v přepravních kontejnerech plně vybavených spolehlivou technologií chlazení a výrobou elektřiny. Součástí těchto speciálních kontejnerů jsou kabely společnosti LAPP.
13.01.2021

Nový kulatý průchodkový systém SKINTOP® MULTI-M

Trend miniaturizace stále pokračuje i u kabelových vstupních systémů. Čím dál větší počet kabelů s malým průměrem je třeba ukládat do stísněných prostor. Řešením je nový kulatý vícenásobný průchodkový systém od společnosti LAPP. Jeho vývojáři získali Eddie LAPP Award, což je interní ocenění společnosti LAPP za inovace.
09.12.2020

Kabely LAPP pro přenos dat v autobusech IVECO

Společnost Iveco Czech Republic, a.s. si jako dodavatele kabelů včetně příslušenství vybrala společnost LAPP, která ji zajišťuje spolehlivou technickou podporu, servis a také individuální přístup. Díky vysoké kvalitě použitých datových patch kabelů splňují městské a meziměstské autobusy IVECO nejnáročnější požadavky veřejných i soukromých dopravců.
11.11.2020

Patch kabely s certifikací UL

ETHERLINE® LAN Cat.6A: Nové předem sestavené datové kabely LAPP jsou základní součástí síťové technologie. Obvykle ale nemusí splňovat žádné průmyslové požadavky. Nové patch kabely LAPP jsou naopak univerzálnější a vhodnější pro mezinárodní použití. Umožňují uživatelům snížit jejich počet komponent a ušetřit na logistice.
28.10.2020

LAPP Mobility GmbH směřuje k růstu

Elektrická mobilita nabírá na rychlosti a tento pozitivní trend pociťují také subdodavatelé výrobců elektromobilů. Jedním z nich je společnost LAPP Mobility GmbH, která byla založena před rokem jako podnikový start-up.