COCA COLA & KABELY LAPP: ÖLFLEX® ROBUST v evropských stáčírnách

Coca Cola je jednou z nejznámějších světových značek. Každý den se ve více než 200 zemích po celém světě spotřebuje 1,6 miliardy jejích značkových produktů. Takové prestižní postavení však také znamená velkou zodpovědnost a v rámci procesů u plnicích linek je potřeba dodržovat nejpřísnější standardy hygieny i kvality. I to je důvodem, proč se ve vedení společnosti Coca Cola rozhodli, že v budoucnu budou v jejích provozech ve Skandinávii, Velké Británii, Francii, státech Beneluxu a v Německu používat pouze připojovací a ovládací kabely ÖLFLEX® ROBUST.

Darren Clark ze z britské pobočky skupiny Lapp k tomu říká: „Coca Cola vyžaduje vysoké hygienické standardy ve všech svých závodech. Pravidelné čištění a údržba kladou na komponenty obrovské zatížení, a proto chtěla společnost konečně najít maximálně odolný a spolehlivý kabel.“

Bezhalogenový kabel ÖLFLEX® ROBUST dokonale splnil díky své vysoké mechanické a chemické odolnosti všechny požadavky společnosti Coca Cola. Je vhodný pro širokou škálu aplikací v různých oblastech, jako jsou obráběcí stroje, zdravotnické technologie, prádelny, myčky automobilů, čistírny odpadních vod a samozřejmě i potravinářský a nápojový průmysl. V podstatě je vhodný pro jakékoli prostředí, kde jsou kabely vystaveny olejům, tukům, voskům nebo detergentům. Navíc je kabel ÖLFLEX® ROBUST odolný proti povětrnostním vlivům a vyznačuje se vysokou dielektrickou pevností a nízkou provozní kapacitou.

Zákazník

Coca-Cola AG má zastoupení na přibližně 70 místech, kde 25 z nich jsou výrobní závody – její produkty ale znají ve většině zemí po celém světě. Mezi nejznámější výrobky patří klasické nápoje Coca-Cola, Coca-Cola Zero, Fanta, Sprite a Mezzo Mix.