Lapp Kabel je nejprogresivnějším zaměstnavatelem Zlínského kraje – pošesté v řadě!

I v letošním roce společnost LAPP KABEL s.r.o. zabodovala v prestižní soutěži Sodexo Progresivní zaměstnavatel regionu ve Zlínském kraji – a stejně jako v letech 2012 až 2016 se umístila na 1. místě v kategorii do 500 zaměstnanců! Na 2. místě se umístila společnost Kovárna VIVA a na 3. pak společnost Promens.

Manažerka lidských zdrojů a administrativy Marcela Večeřová ze společnosti LAPP KABEL s.r.o. charakterizovala řadu důvodů, proč se právě této společnosti daří několik let obhajovat prvenství. „I přesto, že se naše společnost neustále rozrůstá o nové kolegy i o nové výrobní kapacity, tak si stále zakládáme na rodinných hodnotách. Ty patří mezi čtyři hlavní hodnoty naší firmy a dovolím si říct, že i mezi naše silné stránky.“

Růst Lapp Kabelu je nyní spojený zejména s otevřením nové výrobní haly. „V souvislosti s růstem výrobních kapacit realizujeme řadu náborů na dělnické a elektrotechnické pozice. Nezapomínáme ale ani na vzdělávání a péči o naše stávající zaměstnance, a to nejen formou dnes již běžných benefitů, ale také nadstandardními typy péče: ať už v podobě firemní mateřské školky, pravidelných lékařských prohlídek nebo masáží v sídle společnosti,“ doplnila Marcela Večeřová. A dodala, že je také důležité, aby měli všichni zaměstnanci možnost pravidelně vyjádřit zpětnou vazbu, např. prostřednictvím opakovaného průzkumu, který zaměstnance Lapp Kabelu čeká po 2 letech nyní v červnu.

Hodnotí se výsledky, benefity i vzdělávání zaměstnanců

Lapp Kabel rozvíjí všechny své zaměstnance formou vzdělávání v mnoha oblastech – jazykových, PC dovedností, produktových či odborných. Nechybí ani talentové programy na nadnárodní i lokální úrovni. K oblíbeným neformálním akcím pak patří každoroční mezinárodní turnaj ve volejbale a fotbale, který se koná za účasti zaměstnanců společností skupiny Lapp z celého světa, a to vždy v jiné zemi. Od září 2013 provozuje Lapp Kabel také Firemní školku Oskárek v Otrokovicích. Dětem nabízí rodinné prostředí a kvalitní vzdělávací program. V tom nechybí spousta vyžití pro děti, od různých pohybových aktivit přes kreativní tvoření až po angličtinu.

Všechny tyto atributy společnosti LAPP KABEL s.r.o. jsou jen některými z těch, ke kterým se při hodnocení v soutěži Sodexo Progresivní zaměstnavatel regionu přihlíželo. Hodnocení je komplexní a řídí se mezinárodní metodikou PwC Saratoga. Do té se promítají fakta ze širokého spektra firemního života. Hodnotí se například nejen hospodářské výsledky, ale i práce se zaměstnanci a jejich vzdělávání, společenská odpovědnost, firemní benefity a řada dalších kritérií. A díky vynikajícím výsledkům nejen v těchto oblastech se tak společnost LAPP KABEL s.r.o. může již pošesté pochlubit 1. místem v této prestižní soutěži!