LAPP rozšiřuje své portfolio produktů pro průmyslovou komunikaci

Nový ETHERLINE® SERVO DQ FD P Cat.5e pro vysoce flexibilní použití

Kabely, konektory, switche – zákazníci LAPPu najdou v sortimentu rozsáhlé portfolio produktů pro všechny aplikace a standardy průmyslové komunikace. Investice do digitalizace mají zásadní význam pro růst všech průmyslových firem, a proto společnost LAPP toto portfolio neustále rozšiřuje.

ETHERLINE® SERVO DQ FD P Cat.5e má všechny potřebné certifikáty pro použití na severoamerickém trhu
ETHERLINE® SERVO DQ FD P Cat.5e je zpětnovazební servokabel. Je přizpůsoben pro otevřené systémové rozhraní SIEMENS DRIVE-CLiQ® k použití ve frekvenčních měničích SIEMENS SINAMICS-S120. Díky stínění z měděného opletu s vysokým stupněm pokrytí 85 % je kabel vhodný pro prostředí zvláště kritická z hlediska EMC. Konstrukce kabelu s odolným vnějším pláštěm z PUR umožňuje vysoce flexibilní použití v pohyblivých částech strojů a v energetických řetězech. Kabel je samozřejmě odolný vůči UV záření, olejům a chemickým látkám, a proto je dobře vybaven do drsných provozních podmínek. ETHERLINE® SERVO DQ FD P Cat.5e má všechny potřebné certifikáty pro použití na severoamerickém trhu, tudíž je vhodný pro firmy, které exportují své produkty do těchto lokalit.

ETHERLINE® ACCESS PNF04T, PNF08T, PNF16T jsou nejmenší switche pro PROFINET® na trhu. Hodí se i do malých rozvaděčů. Pro srovnání: Verze s 16 porty RJ45 je menší než běžná standardní verze s osmi porty. Switche splňují požadavky -PROFINET® Conformance Class B, všechny jsou řízené a lze je konfigurovat prostřednictvím webového rozhraní.

ETHERLINE® ACCESS M08T02SFP a M08T02GSFP jsou ideální, pokud jsou vyžadovány vysoké přenosové rychlosti na velké vzdálenosti. Kromě osmi portů RJ45 mají tyto dva řízené switche také dva porty SFP pro připojení kabelů s optickými vlákny, u druhého jmenovaného pro rychlý gigabitový ethernet, což je využitelné v prostředích s vysokými požadavky na EMC. K tomu LAPP také nabízí vhodné standardní moduly SFP pro převod optického signálu na elektrický - pro 100 Mbit/s nebo 1 Gbit/s a každý z nich pro přenos v režimu single-mode nebo multi-mode. Neřízený switch ETHERLINE® ACCESS U08GT pro gigabitové rychlosti je určen zákazníkům, kteří nevyužívají optické kabely.

Neřízený switch ETHERLINE® ACCESS U04TP01T je vhodný pro připojení zařízení bez vlastního napájení. Má čtyři porty RJ45 umožňující PoE (Power over Ethernet), což je napájení přes ethernet, a jeden port pro Fast Ethernet. Kromě přenosu dat může napájet různá zařízení, jako jsou kamery pro monitorování kvality nebo Wi-Fi přístupové body. Tyto switche se často používají poblíž zařízení, kde jsou vystaveny extrémním teplotám. Z tohoto důvodu, stejně jako všechny výše uvedené switche, byl i tento model navržen pro široký teplotní rozsah od -40 °C do + 75 °C.