LAPP zahájil stavbu dalšího rozšíření areálu v Otrokovicích

Do 5 let navýší počet zaměstnanců až o 350

Tiskova zprava dostavba arealu LAPP vizualizace typo

Společnost LAPP Czech Republic s.r.o., která je součástí celosvětové skupiny LAPP a působí především v oblasti výroby a distribuce průmyslové kabeláže, zahájila v srpnu 2021 1. etapu dostavby výrobního areálu v Otrokovicích. Stavba by měla trvat přibližně rok a po jejím dokončení by se tím měla současná výrobní kapacita rozšířit na trojnásobek a v dalších letech nabídnout více než 350 nových pracovních míst. Celková zastavěná plocha by po dokončení obou etap měla mít 8 000 m2.

Nová výrobní hala, stejně jako ta existující, bude sloužit především pro výrobu kabelové konfekce – neboli hotového systémového řešení dle individuálního zadání nejen českých ale zejména evropských zákazníků. Hlavní část bude tvořit výroba hotových kabelových řešení na míru, dále pak servokonfekce, plněných energetických řetězů a v neposlední řadě produktů pro elektromobilitu. Nová pracovní místa tak budou především na dělnických a technických pozicích. Již nyní jsou otevřeny desítky nových pracovních pozic. Jejich aktuální seznam naleznete na www.karieralapp.cz.

„Velmi si vážíme důvěry, kterou nám naše mateřská společnost a rodina Lapp dávají a pro rozvoj výroby kabelové konfekce v rámci celé skupiny zvolili naši zemi. Velkou zásluhu na tom mají dlouhodobé rostoucí výsledky naší české pobočky, které jsou dány jak schopnostmi našich zaměstnanců, tak jejich loajalitou a osobním přístupem.“ říká jednatel společnosti René Sedlák a dodává: „Spolu se svými kolegy z vedení společnosti se je naopak snažíme podporovat zaměstnaneckými benefity a podporovat i rodinnou atmosféru ve firmě. Ta měla mimo jiné zásadní vliv v uplynulém „covidovém“ období, které se nám ještě možná v budoucnu připomene, a proto zůstáváme obezřetní“.

LAPP je rodinná firma se sídlem v německém Stuttgartu. Zakladatel Oskar LAPP začal v roce 1959 jako první průmyslově vyrábět flexibilní a olejům odolné kabely a jeho žena tento kabel pojmenovala ÖLFLEX (ÖL = olejům odolný, FLEX – flexibilní). V současné době nabízí LAPP více než 40 000 produktů nejen v oblasti kabelů, ale i jejich ochrany a ukončení, dále nabíjecí kabely pro elektromobilitu a aktivní prvky pro chytré řízení továren v rámci Industry 4.0.