Nové logistické centrum infrastrukturních kabelů v Polsku

Po necelém roce výstavby byl začátkem listopadu v Polsku poblíž Vratislavi zahájen provoz nového logistického centra LAPP pro infrastrukturní kabely. Přední světový výrobce integrovaných řešení v oblasti kabelových a spojovacích technologií LAPP zde uskladňuje na celkové skladovací ploše přes 90 000 m2 kabely na velkých bubnech. To umožňuje daleko rychlejší a lepší obsluhu zákazníků ze stavebního, energetického a strojírenského průmyslu. Nové logistické centrum nabízí dostatek prostoru pro lepší plnění individuálních požadavků zákazníků a umožňuje v krátkém čase velmi flexibilně vyřizovat velké objednávky. „S novým logistickým konceptem v Polsku jsme schopni přizpůsobit nabídky a procesy konkrétním potřebám zákazníků nejen z oblasti strojírenství, ale i z jiných oborů,“ říká CTO Boris Katic, který je zodpovědný také za logistiku. „Vidíme rychle rostoucí poptávku po produktech a službách potřebných pro velké stavební a infrastrukturní projekty. Nová koncepce logistiky tyto skutečnosti zohledňuje zlepšením dostupnosti produktů díky zvýšené skladovací kapacitě.“

Logistikzentrum in Polen

Vynikající dopravní infrastruktura

Lokalita pro umístění logistického centra ve Vratislavi nebyla zvolena náhodou. V této oblasti hned vedle polské pobočky LAPP je několik dalších velkých logistických center různých společností, takže dopravní obslužnost a celková infrastruktura je velmi dobrá. To umožňuje LAPPu nabídnout celou škálu logistických služeb - bez ohledu na to, zda je zboží odesíláno do Číny nebo zákazníkům v Evropě.

Růst uvolněním stávajících kapacit

Nové logistické centrum v Polsku uvolní prostor v dosavadních německých skladech přesunutím produktů na velkých bubnech a kolegům tak umožní zaměřit se na jejich speciální segmenty a také optimalizovat nabídky pro své zákazníky. „Mám radost, že stavba byla dokončena tak rychle a že můžeme uvést logistické centrum do provozu ve finančním roce 2019/2020“, říká generální ředitel Matthias Lapp. „Kromě výhod pro naše zákazníky to také otevře příležitosti pro růst na trzích s velkým potenciálem.“ Již na začátku listopadu, jen dva týdny po otevření, byl zahájen plný provoz logistického centra v několika směnách.

O společnosti LAPP

Společnost LAPP Czech Republic s.r.o. se sídlem v Otrokovicích je předním dodavatelem značkových produktů v oblasti kabelové a spojovací technologie. Portfolio společnosti zahrnuje vysoce flexibilní ovládací a propojovací kabely i do drsných provozních podmínek, systémy pro přenos dat a průmyslový Ethernet, průmyslové konektory, kabelové vývodky a systémy pro ochranu, vedení a označování kabelů. Společnost se také zabývá systémovým řešením na míru a zákazníkům, kteří preferují kompletní řešení v podobě kabelových svazků, poskytuje LAPP návrh řešení a kompletaci. Tyto svazky jsou použitelné bez dalších úprav. Výroba probíhá ve výrobním závodě v Otrokovicích.