Kompletní přísun energie pro Vaše stroje

ÖLFLEX® CONNECT: Kabelové systémy na míru

teaser 1009x505 prisun-energie

Máte hlad. A dali byste si třeba… Dobrý hamburger? Tak to si musíte jít koupit kvalitní maso, které mají jen u Vašeho známého řezníka - vezmete aspoň kilo, když už tam jdete. Pak zeleninu, pečivo, omáčky a dobrý recept – čeká Vás surfování po internetu. Přešla Vás mezitím chuť? Co si raději zajít do své oblíbené restaurace, kde znáte personál a víte, že používají kvalitní suroviny. Nemusíte kupovat nic navíc, nezůstanou Vám žádné zbytky a k tomu dostanete kompletní služby, a to téměř kdykoliv. To zní dobře, co říkáte?

A teď zpět ke strojům. A ke kabelům a kabelovému řešení. Lapp Kabel je již od roku 2004 poskytovatelem kompletního řešení v oblasti průmyslové kabeláže a kabelového příslušenství. Stačí, když nám sdělíte Vaše přání a my Vám připravíme kabelové řešení na míru. Znáte naše obchodníky, znáte naši kvalitu a víte, že nemusíte kupovat nic navíc, co nepotřebujete. A díky našemu e-shopu jsme Vám k dispozici 24 hodin denně. Vsaďte na kabelová řešení od Lappu a ušetříte čas, inovujete, snížíte náklady a zjednodušíte procesy. Budete komunikovat pouze s 1 dodavatelem a objednáte vše pod 1 objednacím číslem. Zjednodušíte si celý nákupní proces a uspoříte za přepravu i nižší skladové zásoby. My Vám na oplátku zaručíme kompatibilitu dodaných materiálů, profesionální dokumentaci, modulární řešení a profesionální podporu našich produktových manažerů.

Kabelové systémy na míru: ÖLFLEX® CONNECT je rozdělen do těchto tří segmentů:

ÖLFLEX® CONNECT CABLES nabízí klasické konfekcionované kabely. To znamená všeobecně kabely, u nichž Lapp provádí zkracování, označování, odizolování a připojování ke konektorům – ve standardním provedení nebo podle individuálních požadavků zákazníků. Možnost dodávek kompletních kabelových svazků Lapp využila i společnost ERA a.s. Ta se zaměřuje na výzkum, vývoj a výrobu pasivních sledovacích systémů jak pro sledování letového provozu, tak pro aplikace v rámci obrany vzdušného prostoru. Skupina Lapp dodala společnosti ERA 1200 kusů kabelových svazků ve 40 různých provedeních a tím uvolnila její kapacity pro speciální vojenskou výrobu.

Program ÖLFLEX® CONNECT SERVO zajišťuje kabelovou konfekci v oblasti servokabelů. Skupina Lapp představila inovativní řešení servokonfekce spočívající v poloautomatickém spojování kabelů a konektorů. Toto řešení je výhodné z hlediska kvality, lepší dostupnosti i provedení elektromagnetického stínění. Stínění proti elektromagnetickému rušení je zde nejméně o 100 % lepší než v případě běžných řešení. Sériová výroba této servokonfekce Lapp podle standardu Siemens byla zahájena a výsledky již s úspěchem využívají špičkoví výrobci strojů a zařízení, například česká společnost VANAD 2000 a.s. Jejím cílem bylo zrychlit montáž standardně dodávaných kabelů. Lapp nabídl mj. speciální značení na míru pro jednotlivé stroje, což zajistilo přehlednost při montáži, zrychlení montážního času i snížení možných chyb při zapojení.
ÖLFLEX® CONNECT CHAIN je označení programu zahrnující návrh a montáž kompletně osazených energetických řetězů. V tomto případě provádí Lapp také integraci kabelů a vodičů do vlečných řetězů. Navrhne a dodá i komplexní systémy – například plně vybavené ocelové vlečné řetězy vážící několik tun, které se používají v celé řadě odvětví. Průmysl obráběcích strojů, ve kterém působí společnost TOSHULIN a.s., je jedním z příkladů. Společnost vyrábí vertikální obráběcí centra na opracování obzvláště velkých součástí. Jejím požadavkem bylo univerzální řešení pro vybranou kabeláž, snížení nákladů na vnitřní procesy a samozřejmě vysoká kvalita provedení. Jako ideální řešení, splňující všechna přísná kritéria, se nakonec ukázalo použití konfekcionovaných energetických nosičů Lapp.

Profil společnosti

Společnost LAPP KABEL s.r.o. se sídlem v Otrokovicích je součástí celosvětově působící skupiny Lapp s centrálou v německém Stuttgartu. Majitelem skupiny, ve které pracuje přibližně 3 300 zaměstnanců, je rodina Lapp. Skupinu tvoří 18 výrobních a 40 distribučních společností a spolupracuje přibližně se 100 zahraničními zastoupeními. Kromě širokého portfolia kabelů a kabelové techniky nabízí společnost LAPP KABEL s.r.o. i řešení na míru a kompletaci kabelového řešení - tzv. kabelovou konfekci pro přímou aplikaci do strojů a zařízení. Výroba kabelové konfekce probíhá v České republice - ve výrobním závodě LAPP SYSTEMS v Holešově.