Vše, co potřebujete pro průmyslový ethernet: kvalitní konektory i patch kabely

Nové konektory EPIC® DATA RJ45 & EPIC® DATA M12D

Konektor EPIC® DATA M12D

Konektor EPIC® DATA M12D

Snadné připojení konektoru hraje v oblasti průmyslového ethernetu obzvláště důležitou roli - ať se jedná o konektor RJ45, známý z používání v budovách, nebo M12, který je standardem v průmyslovém prostředí. Těmto požadavkům odpovídají řady konektorů  EPIC® DATA, které lze snadno připojit bez použití speciálních nástrojů. To šetří čas při montáži a náklady.

EPIC® DATA RJ45 je průmyslové provedení konektoru RJ45 pro ethernet, který umožňuje snadnou a rychlou instalaci na místě montáže. Konektor s krytím IP20 a robustním kovovým pouzdrem je k dispozici v přímém i úhlovém provedení. Je vhodný pro rychlosti přenosu až do 10 Gbitů/s. Konfekcionovatelný modul s barevným kódováním PROFINET nebo TIA umožňuje snadné připojení vodičů bez nutnosti použití speciálního nářadí. Pro zatěsnění a jako ochrana proti vytržení je na konektoru použita vývodka, která současně zajišťuje velký rozsah sevření 5,5 -10 mm.

EPIC® DATA M12D je konektor pro Cat.5 s D-kódováním pro rychlou a snadnou instalaci na místě montáže. Instalace se provádí ve třech základních krocích: nejprve je třeba odstranit vnější plášť kabelu a odšroubovat uzávěr konektoru. Ten obsahuje konektorovou vložku se zářezovými svorkami (IDC) s  barevnou identifikací pro snadné a přesné přiřazení vodičů. Konektor je ve finále zapojen opětovným zašroubováním uzávěru.

Ke konektoru EPIC® DATA M12D lze připojit téměř každý kabel Cat.5: od klasického kabelu PROFINET s AWG22 až po tenké průmyslové ethernetové kabely s AWG26. Nový konektor EPIC® DATA M12D navíc umožňuje přenosovou rychlost až 100 Mbit/s a stupeň krytí IP67.

Patch kabely – hotové propoje pro ethernet

ETHERLINE® TORSION Cat.6A

ETHERLINE® TORSION Cat.6A

S rostoucím množstvím zařízení používající jako komunikační sběrnici ethernet roste i počet požadavků na hotové propoje zakončené konektory RJ45 nebo M12, případně jejich kombinací. Tyto propoje označené ETHERLINE® patch kabely je možné získat ve standardních délkách od 1 do 20 metrů v provedení pro flexibilní použití nebo pro uložení v energetickém řetězu a trvalý pohyb.

Nově je v sortimentu propoj vhodný pro torzní namáhání  s označením ETHERLINE® TORSION. K dispozici jsou provedení osazené kabely se specifikací pro Cat.5e / Cat.6 / Cat.6A  s přenosovou rychlostí až 10 Gbit/s.

Nenašli jste v katalogu odpovídající provedení z hlediska délky nebo zakončení? Sestavte si svůj kabel na míru přesně tak, jak potřebujete. Během chvilky to zvládnete s naším online Vyhledavačem kabelové konfekce.