Aktuality

30.08.2023

Amphenol Tuchel Industrial GmbH – kabelové svazky nezbytné pro výrobu netkané textilie

Společnost Amphenol Tuchel Industrial GmbH je jedna z nejstabilnějších firem v regionu zaměstnávající více než 400 zaměstnanců. Patří k předním světovým výrobcům konektorů, čteček čipových karet a k významným dodavatelům kabelových svazků a spojovacích systémů pro průmysl, oblast automotive, železnici, mobilní komunikaci a další aplikace.
23.06.2023

Luxusní švýcarský vlak s výraznou českou stopou

Souprava GoldenPass Express rozšířila nabídku zážitkových jízd švýcarských panoramatických vlaků. Nový vlak nabitý technologiemi jezdí na trase mezi Interlakenem a Montreux. Tuto trasu vyhlídkový vlak překoná za 3 hodiny a 15 minut. O pohodlí cestujících se ve všech cestovních třídách starají sedačky vyrobené ve společnosti Borcad z Fryčovic.
20.06.2023

Kabely LAPP napájí chlazení větrných elektráren od společnosti HEATEX

Průmysl větrné energie se stal vedle fotovoltaiky klíčovým hráčem v celosvětovém energetickém prostředí. K výrobě čisté, obnovitelné energie využívá sílu větru. Díky technologickému pokroku a rostoucím obavám o životní prostředí získala větrná energie značný rozmach a nyní je jedním z nejrychleji rostoucích zdrojů energie na celém světě.
01.05.2023

Skupina Lapp se loučí se Siegbertem E. Lappem

Byl velkou podnikatelskou osobností a měl toho ještě tolik v plánu. Minulou středu zemřel Siegbert E. Lapp (70) při tragické dopravní nehodě, kterou nezavinil.
05.04.2023

Výrazný růst skupiny LAPP a nová hala v ČR pro nabíjecí kabely k elektromobilům

I přes geopolitické a ekonomické výzvy uzavřela skupina Lapp uplynulý hospodářský rok 2021/2022 (od 1. října do 30. září) opět úspěšně. Obrat světového lídra na trhu integrovaných řešení v oblasti kabelové a spojovací techniky vzrostl o 31 % na 1 864 milionů eur. Počet zaměstnanců se k 30. září 2022 celosvětově zvýšil o 10,2 % na 5 055. Zisk před zdaněním (EBT) se zvýšil na 132,9 mil. eur.
30.03.2023

Lokomotivy s produkty Lapp za severním polárním kruhem

Lokomotivy Softronic zvládnou dvojnásobnou zátěž oproti běžným vozidlům. Systém, který šetří energii při brzdění, je jediný svého druhu vyrobený ve východní Evropě!
23.02.2023

Switche pro průmyslovou komunikaci

Rychlost, spolehlivost a efektivita jsou dnes základními požadavky při přenosu dat v průmyslovém sektoru. Kabely, konektory a dnes už i switche od společnosti LAPP splňují výše zmíněné požadavky. Jelikož jsme si za svůj cíl stanovili nabízet našim zákazníkům komplexní řešení pro konektivitu, rozšířili jsme naše portfolio o switche.
28.11.2022

Inovativní technologie zeroCM® zabraňuje rušení EMC

V chytré továrně je třeba stále více propojovat stroje a systémy. To zvyšuje požadavky na elektromagnetickou kompatibilitu (EMC). Na veletrhu SPS v Norimberku představila společnost LAPP nové inovativní řešení EMC s technologií zeroCM®.
21.09.2022

Kluzný řetěz místo kabelových vozíků

Další z řady úspěšných projektů společnosti LAPP je aplikace energetického řetězu Brevetti Stendalto ve společnosti Presbeton. Tato aplikace nahradila původní systém kabelových vozíků.
26.08.2022

Bezpečné připojení vodíkových čerpacích stanic

Při tankování vodíku musí být zajištěn bezpečný provoz, což platí i pro elektrické spojovací systémy. Společnost Maximator Hydrogen, přední výrobce a dodavatel vysoce spolehlivých a moderních vodíkových čerpacích stanic, vypracovala spolu se společností LAPP seznam navrhovaných kabelů, které splňují všechny technické požadavky a normy.
18.08.2022

Nový kabel pro průmyslový ethernet umožňuje rychlou montáž

Roboti jsou v automatizovaných výrobních zařízeních na vzestupu. Pro zajištění bezproblémové datové komunikace jsou nezbytné odolné datové kabely. Nový kabel ETHERLINE® ROBOT PN FC Cat.5e s konstrukcí Fast Connect od společnosti LAPP je vysoce flexibilní průmyslový ethernetový kabel určený zejména pro robotické aplikace. Pomocí vhodného nástroje lze tento inovativní kabel pro roboty snadno osadit a nainstalovat. To šetří čas a tím i náklady.
18.08.2022

Nová a rozšířená řešení kabelových vývodek od společnosti LAPP

Bez kabelových vývodek se při montáži neobejde téměř nic. Pevně a těsně spojují kabely a pouzdra, chrání před mechanickými vlivy, prachem a vlhkostí a zajišťují bezpečné odlehčení tahu kabelu. V závislosti na aplikaci existují různá provedení. V červenci rozšířila společnost LAPP své portfolio výrobků o mosaznou kabelovou vývodku se spirálou proti ohybu a optimální ochranou proti elektromagnetickému rušení a také kabelovou vývodku se závitem M32 s rozšířeným rozsahem sevření.
16.08.2022

Vyrobeny do drsného prostředí: nové decentralizované switche od společnosti LAPP

Společnost LAPP představuje v rámci letního uvedení nových produktů na trh řadu novinek, včetně dvou switchů pro použití mimo rozváděč. Díky krytí IP67 jsou switch ETHERLINE® ACCESS PN IP67 PROFINET a neřízený průmyslový ethernetový switch ETHERLINE® ACCESS U IP67 vhodné pro použití přímo v terénu a umožňují kontinuální připojení k síti ethernet.
07.07.2022

Proč je důležité rozlišovat délku řetězu „L“ a délku pojezdu „LS“?

Proč je důležité rozlišovat délku řetězu „L“ a délku pojezdu „LS“? Protože na základě délky pojezdu stroje „LS“ určujeme potřebnou délku energetického řetězu „L“.
29.06.2022

Vysoce flexibilní ethernetový kabel s konstrukcí Fast Connect od společnosti LAPP

Společnost LAPP dále rozšiřuje své portfolio pro průmyslovou komunikaci. Na hannoverském veletrhu představila nový vysoce flexibilní ethernetový kabel s připojením Fast Connect ETHERLINE® Cat. 6A FD FC určený pro trvale pohyblivé použití v energetických řetězech a pro krátké přenosové vzdálenosti.
17.06.2022

Společnost LAPP obsadila 3. místo v soutěži Zaměstnavatel desetiletí

V polovině června společnost LAPP Czech Republic s.r.o. převzala mimořádné ocenění v personální oblasti. Vyhlášení letošního ročníku celorepublikové soutěže Zaměstnavatel roku se uskutečnilo dne 14.6.2002 v konferenčním prostoru Spojka v pražském Karlíně.
26.05.2022

Nový stejnosměrný kabel od společnosti LAPP pomáhá průmyslu šetřit energii

Náklady na energie rychle rostou a průmyslové firmy si stále častěji kladou otázku, kde je ještě možné hledat úspory. Jedním z řešení by mohl být důsledný přechod na stejnosměrný proud. Inteligentní síť pro průmysl založená na stejnosměrném proudu by odstranila dosavadní nutnost zpětné konverze mezi stejnosměrným a střídavým proudem a umožnila by úsporu energie o 20 % a více. Společnost LAPP proto na veletrhu v Hannoveru představí ÖLFLEX® DC GRID 100 - stejnosměrný kabel pro připojení budov a průmyslových zařízení.
19.05.2022

VELETRH RAIL BUSINESS DAYS 2022

Přijďte za námi na Mezinárodní železniční veletrh a konferenci Rail Business Days, na stánku na výstavišti v Brně nás můžete potkat od 7. - 9.6.2022.
13.05.2022

Budoucnost patří bezolovnatým materiálům

Společnost LAPP rozšiřuje své portfolio bezolovnatých kabelových vývodek. Na hannoverském veletrhu (hala 11, stánek C03) společnost představí své bezolovnaté příslušenství kabelových vývodek SKINDICHT® LF.
07.04.2022

Spolehlivá solární řešení od společnosti LAPP

Fotovoltaické systémy jsou obvykle v provozu 20 a více let, a přitom musí odolávat větru a ostatním povětrnostním vlivům. Společnost LAPP má pro tyto náročné požadavky nejen rozsáhlé portfolio výrobků, ale také specifickou nabídku logistiky a služeb pro konkrétní zákazníky. Společnost se také intenzivně podílí na výzkumných projektech. Společnost LAPP představí svá komplexní solární řešení na míru ve dnech 11. až 13. května 2022 na veletrhu Intersolar Europe 2022 v Mnichově (hala A3, stánek 440).