Aktuality

28.11.2022

Inovativní technologie zeroCM® zabraňuje rušení EMC

V chytré továrně je třeba stále více propojovat stroje a systémy. To zvyšuje požadavky na elektromagnetickou kompatibilitu (EMC). Na veletrhu SPS v Norimberku představila společnost LAPP nové inovativní řešení EMC s technologií zeroCM®.
21.09.2022

Kluzný řetěz místo kabelových vozíků

Další z řady úspěšných projektů společnosti LAPP je aplikace energetického řetězu Brevetti Stendalto ve společnosti Presbeton. Tato aplikace nahradila původní systém kabelových vozíků.
26.08.2022

Bezpečné připojení vodíkových čerpacích stanic

Při tankování vodíku musí být zajištěn bezpečný provoz, což platí i pro elektrické spojovací systémy. Společnost Maximator Hydrogen, přední výrobce a dodavatel vysoce spolehlivých a moderních vodíkových čerpacích stanic, vypracovala spolu se společností LAPP seznam navrhovaných kabelů, které splňují všechny technické požadavky a normy.
18.08.2022

Nový kabel pro průmyslový ethernet umožňuje rychlou montáž

Roboti jsou v automatizovaných výrobních zařízeních na vzestupu. Pro zajištění bezproblémové datové komunikace jsou nezbytné odolné datové kabely. Nový kabel ETHERLINE® ROBOT PN FC Cat.5e s konstrukcí Fast Connect od společnosti LAPP je vysoce flexibilní průmyslový ethernetový kabel určený zejména pro robotické aplikace. Pomocí vhodného nástroje lze tento inovativní kabel pro roboty snadno osadit a nainstalovat. To šetří čas a tím i náklady.
18.08.2022

Nová a rozšířená řešení kabelových vývodek od společnosti LAPP

Bez kabelových vývodek se při montáži neobejde téměř nic. Pevně a těsně spojují kabely a pouzdra, chrání před mechanickými vlivy, prachem a vlhkostí a zajišťují bezpečné odlehčení tahu kabelu. V závislosti na aplikaci existují různá provedení. V červenci rozšířila společnost LAPP své portfolio výrobků o mosaznou kabelovou vývodku se spirálou proti ohybu a optimální ochranou proti elektromagnetickému rušení a také kabelovou vývodku se závitem M32 s rozšířeným rozsahem sevření.
16.08.2022

Vyrobeny do drsného prostředí: nové decentralizované switche od společnosti LAPP

Společnost LAPP představuje v rámci letního uvedení nových produktů na trh řadu novinek, včetně dvou switchů pro použití mimo rozváděč. Díky krytí IP67 jsou switch ETHERLINE® ACCESS PN IP67 PROFINET a neřízený průmyslový ethernetový switch ETHERLINE® ACCESS U IP67 vhodné pro použití přímo v terénu a umožňují kontinuální připojení k síti ethernet.
07.07.2022

Proč je důležité rozlišovat délku řetězu „L“ a délku pojezdu „LS“?

Proč je důležité rozlišovat délku řetězu „L“ a délku pojezdu „LS“? Protože na základě délky pojezdu stroje „LS“ určujeme potřebnou délku energetického řetězu „L“.
29.06.2022

Vysoce flexibilní ethernetový kabel s konstrukcí Fast Connect od společnosti LAPP

Společnost LAPP dále rozšiřuje své portfolio pro průmyslovou komunikaci. Na hannoverském veletrhu představila nový vysoce flexibilní ethernetový kabel s připojením Fast Connect ETHERLINE® Cat. 6A FD FC určený pro trvale pohyblivé použití v energetických řetězech a pro krátké přenosové vzdálenosti.
17.06.2022

Společnost LAPP obsadila 3. místo v soutěži Zaměstnavatel desetiletí

V polovině června společnost LAPP Czech Republic s.r.o. převzala mimořádné ocenění v personální oblasti. Vyhlášení letošního ročníku celorepublikové soutěže Zaměstnavatel roku se uskutečnilo dne 14.6.2002 v konferenčním prostoru Spojka v pražském Karlíně.
26.05.2022

Nový stejnosměrný kabel od společnosti LAPP pomáhá průmyslu šetřit energii

Náklady na energie rychle rostou a průmyslové firmy si stále častěji kladou otázku, kde je ještě možné hledat úspory. Jedním z řešení by mohl být důsledný přechod na stejnosměrný proud. Inteligentní síť pro průmysl založená na stejnosměrném proudu by odstranila dosavadní nutnost zpětné konverze mezi stejnosměrným a střídavým proudem a umožnila by úsporu energie o 20 % a více. Společnost LAPP proto na veletrhu v Hannoveru představí ÖLFLEX® DC GRID 100 - stejnosměrný kabel pro připojení budov a průmyslových zařízení.
19.05.2022

VELETRH RAIL BUSINESS DAYS 2022

Přijďte za námi na Mezinárodní železniční veletrh a konferenci Rail Business Days, na stánku na výstavišti v Brně nás můžete potkat od 7. - 9.6.2022.
13.05.2022

Budoucnost patří bezolovnatým materiálům

Společnost LAPP rozšiřuje své portfolio bezolovnatých kabelových vývodek. Na hannoverském veletrhu (hala 11, stánek C03) společnost představí své bezolovnaté příslušenství kabelových vývodek SKINDICHT® LF.
26.04.2022

Veletrh Amper 2022

Po dlouhé době se opět potkáme tváří tvář na veletrhu. Tentokrát to bude veletrh na brněnském výstavišti, konkrétně 28. MEZINÁRODNÍ VELETRH ELEKTROTECHNIKY, ENERGETIKY, AUTOMATIZACE, KOMUNIKACE, OSVĚTLENÍ A ZABEZPEČENÍ neboli AMPER.
07.04.2022

Spolehlivá solární řešení od společnosti LAPP

Fotovoltaické systémy jsou obvykle v provozu 20 a více let, a přitom musí odolávat větru a ostatním povětrnostním vlivům. Společnost LAPP má pro tyto náročné požadavky nejen rozsáhlé portfolio výrobků, ale také specifickou nabídku logistiky a služeb pro konkrétní zákazníky. Společnost se také intenzivně podílí na výzkumných projektech. Společnost LAPP představí svá komplexní solární řešení na míru ve dnech 11. až 13. května 2022 na veletrhu Intersolar Europe 2022 v Mnichově (hala A3, stánek 440).
29.03.2022

Společnost LAPP uvádí na trh oceněnou nabíječku pro elektromobily

Od dubna bude nabíjení elektromobilů ještě snazší. LAPP MOBILITY GmbH, firemní start-up společnosti LAPP, uvádí na trh zařízení MOBILITY DOCK. Inovativní nabíječka získala ještě před svým uvedením na trh několik ocenění.
23.03.2022

Silný růst společnosti LAPP

Společnost LAPP, světový lídr na trhu integrovaných řešení v oblasti kabelové a spojovací techniky se sídlem v německém Stuttgartu, zakončila hospodářský rok 2020/21 (od 1. října do 30. září) mimořádně silným růstem. Obrat rodinné společnosti vzrostl o 26,1 procenta na 1 423 milionů eur. Celosvětový počet zaměstnanců se k datu účetní závěrky 30. září zvýšil o 7,2 procenta na 4 586 a zisk před zdaněním (EBT) se zvýšil o 177 procent na 82 milionů eur.
01.02.2022

ETHERLINE® GUARD – inovativní strážce datových kabelů

Prediktivní údržba je důležitým nástrojem, jak se vyhnout neplánovaným odstávkám strojů. Společnost LAPP představuje k tomuto účelu nový systém ETHERLINE® GUARD, který monitoruje životnost datových kabelů ohrožených selháním v sítích automatizační techniky založených na ethernetu.
31.01.2022

Kabel pro energetickou revoluci - ÖLFLEX® DC ESS SC

Využití stejnosměrného proudu je důležitým prvkem pro dosažení našich klimatických cílů. Inteligentní síť pro průmysl založená na stejnosměrném proudu by odstranila dosud nutnou potřebu konverze mezi stejnosměrným a střídavým proudem a umožnila by úsporu energie o 20 a více procent. Společnost LAPP je proto průkopníkem, pokud jde o kabely určené pro stejnosměrný proud, a již nyní má ve svém portfoliu kabely pro širokou škálu aplikací.
25.01.2022

Z virtuálního světa do reálného života: konektor EPIC® POWER M12L/K

V mnoha průmyslových odvětvích pokračuje trend miniaturizace. Aplikace jsou stále kompaktnější, montážní prostory menší a potřeba vytvořit rozebíratelné spoje roste. Reakcí na tyto požadavky trhu jsou konektory EPIC POWER M12, ve kterých byly důsledně implementovány. V automatizační technice je citlivou otázkou nejen bezporuchový přenos dat, ale také spolehlivé napájení jednotlivých komponent. PROFINET se plně spoléhá na standardizovaný konektor M12L.
30.08.2021

Kabely ÖLFLEX® s vysokou požární ochranou

Kabely instalované v budovách podléhají přísným požadavkům na požární ochranu. Společnost LAPP má ve svém portfoliu celou řadu bezhalogenových kabelů a vodičů, které nyní doplňuje o dvě novinky značky ÖLFLEX®.