Historie

Historie společnosti LAPP

Vize začínají otázkami

V padesátých letech minulého století vedl rozvoj průmyslu k obrovské poptávce po kabelech a vodičích. Oskar Lapp si tento vývoj uvědomoval a položil si jednoduchou otázku:

"Jak mohu zlepšit současný postup - časově náročné manuální vkládání jednotlivých žil a splétaní svazků do vnějších ochranných plášťů?"

A jeho odpověď: Vynález prvního průmyslově vyráběného, flexibilního, barevně označeného ovládacího kabelu ÖLFLEX®.

1957 ÖLFLEX®: Začátek úspěšného příběhu

1958-Wohnhaus-Fam-Lapp 690x518px

Je to doba ekonomického růstuv západním Německu a průmysl se rozvíjí neuvěřitelnou rychlostí. Ale v továrnách musí dělníci při kabelážních strojích ručně vkládat dráty jednotlivě do pláště. Jedná se o složitý a časově náročný proces. Oskar Lapp má lepší nápad. Vyvíjí první flexibilní, průmyslově vyráběný ovládací kabel s různými barevnými jádry. Oskar a Ursula Ida Lapp pojmenují kabely flexibilní kabely ÖLFLEX®. Tímto způsobem vytvoří první značkový produkt v tomto sektoru. Na začátku společnost sídlí v okrese Vaihingen ve Stuttgartu.

 

 

1959 Sen se stává skutečností

Lapp GmbH Stammhaus103 690x518px

Ursula Ida Lapp registruje společnost jako U.I. Lapp KG. Pro Oskara Lappa je to splněný sen. Společnost zahajuje činnost bankovním úvěrem ve výši 50 000 marků. Oskar Lapp se zaměřuje na technickou stránku, zatímco jeho manželka Ursula Ida se stará o obchodní záležitosti.

1963-1966 Základní kámen úspěchu

Grundsteinlegung Kabelwerk 690x518px

Lapp založil  další společnosti, včetně Lapp Kabelwerke GmbH v roce 1963. I v tomto počátečním bodě své historie společnost vyrábí kabely podle požadavků zákazníka. V roce 1965 se sídlo společnosti přestěhovalo z manželského domu ve Vaihingenu do jeho současné polohy, jen pár kilometrů od Schulze-Delitzsch-Strasse.

 

1976 Lapp se rozšiřuje po světě

Lapp USA 690x518px

Na německou střední firmu byl tento brzký krok ke globalizaci velmi neobvyklý. Americká pobočka byla však už od počátku úspěšná.
Oskar Lapp zahraniční trh miloval a měl dobrý cit pro potřeby svých klientů. Znovu: důsledná orientace na zákazníka a pečlivý zákaznický servis přinesly společnosti své ovoce. To bylo základem úspěšné strategie, která Oskara Lappa a jeho společnost proslavila po celém světě. Dnes má skupina Lapp několik prodejních a výrobních lokalit v USA, Kanadě, Mexiku a Brazílii.

1983 Druhá generace rodiny Lapp

Siegbert Lapp, jako první člen druhé generace, zakládá další společnost:
"S" Glaskabel GmbH, z níž se v roce 1995 stává Lapp Kabelsysteme GmbH, a která je později přejmenována na Lapp Systems GmbH.
Po celém světě nabízí Lapp Systems předem montované, dle přání klienta specifikované kabelové systémy, spirální kabely, systémy pro energetické přívody a jiné řešení přímo na míru zákazníkovi.

1987 Nová éra

Oskar Lapp 690x518px

25. dubna 1987 Oskar Lapp umírá na srdeční chorobu.
Po jeho smrti přebírá vedení společnosti Ursula Ida Lappová a její synové, Andreas a Siegbert Lappovi. Tato nová generace přivedla ideály a myšlenky zakladatele společnosti k novým výšinám. Příkladný způsob, jímž se pokračovalo ve filozofii společnosti, se vyznačoval ještě většími úspěchy. Společnost rostla v tuzemsku i na mezinárodním poli. Pro nové trhy byly zavedeny nové výrobkové řady.
Orientace na zákazníka a pevná víra v to, co je realistické, zůstaly klíčovými aspekty filozofie společnosti. Také dva ředitelé druhé generace považují za nejdůležitější odvahu, odhodlanost a dlouhodobý pohled v komerčních otázkách.
Tyto faktory společně rozhodují o osudu společnosti a připojují nové kapitoly k její úspěšné historii.

1992 Nadace Oskara Lappa

171022 igs lapp 0088 690x518px

Nadace Oskar Lappa je zřízena na počest zakladatele společnosti. Je věnována výzkumu srdečních chorob. Cena výzkumu Oskara Lappa podporuje mladé vědce.

1995-2005 Globální hráč

Počet mezinárodních společností roste. Skupina Lapp je nyní aktivní na mezinárodních trzích v Asii, Evropě a Americe. Na celém světě zaměstnává 2600 lidí v 50 společnostech a má více než 100 zastoupení.

Každý rok jsou rodinou Lappových osobně odměňováni nejlepší zaměstnanci.

 

2006 Jdeme s dobou, jdeme online

e-Shop LAPP onlineshop 690x518px

LAPP se stává jednou z prvních společností v oblasti technologie připojení, která svým zákazníkům nabízí internetový obchod. Tištěný katalog se však i nadále publikuje dodnes.

2010 ÖLFLEX® světové turné

OELFLEX World Tour 690x518px

Kabelový buben ÖLFLEX® jezdí po celém světě. Na své cestě navštíví jedenáct lokalit LAPP, ujede přes 51 000 km a je podepsán více než 2 500 lidmi.

2013 Nové logistické centrum je otevřeno

130524 Lapp Logistikzentrum LB 199 690x518px

LAPP otevírá nové logistické centrum v Ludwigsburgu u Stuttgartu. S více než 320 000 m2 podlahové plochy skladuje až 90 000 kabelových bubnů. Sklad je plně automatizovaný a zákazníci v Německu dostávají své zboží do 24 hodin.

2015 Od komponentů po systémy

LAPP nabízí systémová řešení, včetně předem smontovaných servo kabelů a energetických nosičů. Tato řada produktů je dodávána pod novým názvem ÖLFLEX® CONNECT.

 

2017 Třetí generace rodiny Lapp

LAPP Lapp-M-13999 690x518px

Matthias Lapp přebírá odpovědnost za podniky v Evropě, Jižní Americe, Africe a na Středním východě. Štafeta je tedy předána třetí generaci rodiny Lappů.

 

2018 Nový název a logo společnosti

Logo HannoverMesse690x518px

Společnost si získává reputaci jako dodavatel systémů. Společnost už dávno není jen pouhým dodavatelem a výrobcem kabelů. Za tímto účelem se společnost přejmenuje na jednoduchý název LAPP. Nový název používají všechny pobočky po celém světe.