Historie a naše cesta k úspěchu

Vize začínají otázkami

unternehmen geschichte 01 oskarlapp4

V padesátých letech minulého století vedl rozvoj průmyslu k obrovské poptávce po kabelech a vodičích. Oskar Lapp si tento vývoj uvědomoval a položil si jednoduchou otázku:

"Jak mohu zlepšit současný postup - časově náročné manuální vkládání jednotlivých žil a splétaní svazků do vnějších ochranných plášťů?"

A jeho odpověď: Vynález prvního průmyslově vyráběného, flexibilního, barevně označeného ovládacího kabelu ÖLFLEX®.

1957 - Základní kámen úspěšné budoucnosti

unternehmen geschichte 02 Junger-Untern

Rodina Lappových si kupuje dům na Rosentalstraße ve Stuttgartu Vaihingenu. Oskar Lapp je nezávislý a vyvíjí vůbec první průmyslově vyráběný ovládací kabel: ÖLFLEX®. Oskar a Ursula Ida Lappovi pracují spolu na prodeji nového výrobku ÖLFLEX®. Jejich počátečním kapitálem je bankovní půjčka ve výši 50 000 marek. S využitím iniciál Ursuly Idy Lappové vytvářejí Ursula Ida a Oskar Lappovi U.I. Lapp KG.

1959 - Lappovi nastavují jasnou politiku značek

unternehmen geschichte 03 OELFLEX-colored3

Zavedení obchodních značek výrobkům byla v té době zcela nová myšlenka, umožnila jim však snadněji se odlišit od konkurence. Oskar Lapp byl opět jedním z průkopníků a stal se jedním z prvních lidí, kteří zavedli tento druh chytlavého značení. Tyto názvy značek používá Lapp dodnes. Nejznámější značkou je ÖLFLEX®, která si zajistila místo v historii tohoto oboru.

1963-1965 - Zakládání dalších společností

unternehmen geschichte 04 GEBAEUDE

V roce 1963 zakládá Oskar Lapp Lapp firmu Cableswerke GmbH na Galileistraße. Ta vyrábí v pronajatých dílnách kabely a vodiče dle požadavků zákazníka. V roce 1963 zakládá Oskar Lapp společnost Contact GmbH, která vyrábí hranaté konektory. V roce 1965 zaměstnává Oskar Lapp 30 pracovníků. Sídlo společnosti se stěhuje z jeho domu na Schulze-Delitzsch-Straße ve Stuttgartu Vaihingenu.

 

1979 – První zámořskou pobočkou se stává Ölflex Inc. USA

unternehmen geschichte 05 1979-USA

Na německou střední firmu byl tento brzký krok ke globalizaci velmi neobvyklý. Americká pobočka byla však už od počátku úspěšná.
Oskar Lapp zahraniční trh miloval a měl dobrý cit pro potřeby svých klientů. Znovu: důsledná orientace na zákazníka a pečlivý zákaznický servis přinesly společnosti své ovoce.  To bylo základem úspěšné strategie, která Oskara Lappa a jeho společnost proslavila po celém světě. Dnes má skupina Lapp několik prodejních a výrobních lokalit v USA, Kanadě, Mexiku a Brazílii.

 

1983 - Lapp Systems

unternehmen geschichte 06 GEBAEUD83

 

Siegbert Lapp, jako první člen druhé generace, zakládá další společnost:
"S" Glaskabel GmbH, z níž se v roce 1995 stává Lapp Kabelsysteme GmbH, a která je později přejmenována na Lapp Systems GmbH.
Po celém světě nabízí Lapp Systems předem montované, dle přání klienta specifikované kabelové systémy, spirální kabely, systémy pro energetické přívody a jiné řešení přímo na míru zákazníkovi.

 

1987 - Nová éra

unternehmen geschichte 07 Brueder

 

25. dubna 1987 Oskar Lapp umírá na srdeční chorobu.
Po jeho smrti přebírá vedení společnosti Ursula Ida Lappová a její synové, Andreas a Siegbert Lappovi. Tato nová generace přivedla ideály a myšlenky zakladatele společnosti k novým výšinám. Příkladný způsob, jímž se pokračovalo ve filozofii společnosti, se vyznačoval ještě většími úspěchy. Společnost rostla v tuzemsku i na mezinárodním poli. Pro nové trhy byly zavedeny nové výrobkové řady.
Orientace na zákazníka a pevná víra v to, co je realistické, zůstaly klíčovými aspekty filozofie společnosti. Také dva ředitelé druhé generace považují za nejdůležitější odvahu, odhodlanost a dlouhodobý pohled v komerčních otázkách.
Tyto faktory společně rozhodují o osudu společnosti a připojují nové kapitoly k její úspěšné historii.

 

1992 - Nadace Oskara Lappa

unternehmen geschichte 09 Scheckuebergabe

 

Nadace Oskara Lappa byla vytvořena na památku zakladatele společnosti. Zabývá se podporou výzkumu srdečních chorob.

Prostředků, které nabízí, je využíváno především k podpoře mladých a talentovaných vědců. Cena za výzkum Oskara Lappa (Oskar Lapp Research Prize) se uděluje mladým vědcům každý rok.

 

1995-2005 - Globální hráč

unternehmen geschichte 10 Global-Player

Počet mezinárodních společností roste. Skupina Lapp je nyní aktivní na mezinárodních trzích v Asii, Evropě a Americe. Na celém světě zaměstnává 2600 lidí v 50 společnostech a má více než 100 zastoupení.

Každý rok jsou rodinou Lappových osobně odměňováni nejlepší zaměstnanci.

 

2006-2007 – Další zakládání firem ve Španělsku, Brazílii a na Středním východě

Historie 13 BK

V zájmu využití příležitostí celosvětově rostoucích trhů investuje skupina Lapp do svých poboček ve střední a východní Evropě, v Rusku a na Ukrajině. Zároveň dochází k rozšiřování aktivit v Asii a v Severní a Jižní Americe. Dnes pečuje o zákazníky více než 3 200 zaměstnanců v 18 výrobních závodech, 40 pobočkách a více než 100 lokálních zastoupeních. Globální strategie zaručují skupině Lapp tržní výhodu na celém světě.

2007/2008 – Všechny znaky ukazují na expanzi

unternehmen geschichte 11

 

Skupina Lapp roste všude ve světě – náš největší výrobní závod ve Forbachu v severovýchodní části Francie expanduje tak, že se naše výrobní kapacita zdvojnásobuje.

V USA se z prodejní a distribuční společnosti K.L. Tannehill Inc. stává Lapp Tannehill Inc. se sídlem v Savage, Minnesota. V naší indické pobočce v Bangalore zakládáme Lapp Center Asie.  Toto centrum nám umožňuje prezentovat kvalitní výrobky společnosti, přičemž můžeme také provádět důkladnou kontrolu kvality a testování. Naše společnost zanechává svou stopu dokonce i v takových dálkách, jako je Sibiř - otevíráme nové Centrum způsobilosti (Competence Centre) na Polytechnické univerzitě v Tomsku v Rusku. To umožní společnosti Lapp podporovat na této univerzitě elektrotechnická školení.

Společnost Lapp buduje nová výrobní, distribuční a logistická centra i ve Španělsku, České republice, Norsku, Korei a Brazílii. Nové prodejní kanceláře, například v Indii a Číně (pokud bychom měli uvést dvě z nich), nabízejí zákazníkům výrazně zlepšený servis přímo v místě.

 

2009 – ÖLFLEX® keeps the world moving

unternehmen geschichte 12 oelflex50-kampagne

Pod tímto sloganem slaví skupina Lapp 50. výročí své vlajkové lodi - značky ÖLFLEX®.

2010 – Zakladatelka firmy Ursula Ida Lapp slaví 80. narozeniny

Historie 14

Je to žena, která psala dějiny německého hospodářství a velká podnikatelka: Ursula Ida Lapp! 30. května 2010 oslavila předsedkyně dozorčí rady stuttgartské společnosti Lapp Holding AG své 80. narozeniny. Se srdcem, energií a spolehlivým smyslem pro potřeby trhu vytvořila spolu s manželem Oskarem Lappem (1921 – 1987) firmu s mezinárodní proslulostí. Dodnes rozhodujícím způsobem spoluformuje ducha firmy.