Historie a naše cesta k úspěchu

Vize začínají otázkami

V padesátých letech minulého století vedl rozvoj průmyslu k obrovské poptávce po kabelech a vodičích. Oskar Lapp si tento vývoj uvědomoval a položil si jednoduchou otázku:

"Jak mohu zlepšit současný postup - časově náročné manuální vkládání jednotlivých žil a splétaní svazků do vnějších ochranných plášťů?"

A jeho odpověď: Vynález prvního průmyslově vyráběného, flexibilního, barevně označeného ovládacího kabelu ÖLFLEX®.

1957 - Základní kámen úspěšné budoucnosti

Rodina Lappových si kupuje dům na Rosentalstraße ve Stuttgartu Vaihingenu. Oskar Lapp je nezávislý a vyvíjí vůbec první průmyslově vyráběný ovládací kabel: ÖLFLEX®. Oskar a Ursula Ida Lappovi pracují spolu na prodeji nového výrobku ÖLFLEX®. Jejich počátečním kapitálem je bankovní půjčka ve výši 50 000 marek. S využitím iniciál Ursuly Idy Lappové vytvářejí Ursula Ida a Oskar Lappovi U.I. Lapp KG.

1959 - Lappovi nastavují jasnou politiku značek

Zavedení obchodních značek výrobkům byla v té době zcela nová myšlenka, umožnila jim však snadněji se odlišit od konkurence. Oskar Lapp byl opět jedním z průkopníků a stal se jedním z prvních lidí, kteří zavedli tento druh chytlavého značení. Tyto názvy značek používá Lapp dodnes. Nejznámější značkou je ÖLFLEX®, která si zajistila místo v historii tohoto oboru.

1963-1965 - Zakládání dalších společností

V roce 1963 zakládá Oskar Lapp Lapp firmu Cableswerke GmbH na Galileistraße. Ta vyrábí v pronajatých dílnách kabely a vodiče dle požadavků zákazníka. V roce 1963 zakládá Oskar Lapp společnost Contact GmbH, která vyrábí hranaté konektory. V roce 1965 zaměstnává Oskar Lapp 30 pracovníků. Sídlo společnosti se stěhuje z jeho domu na Schulze-Delitzsch-Straße ve Stuttgartu Vaihingenu.

 

1979 – První zámořskou pobočkou se stává Ölflex Inc. USA

Na německou střední firmu byl tento brzký krok ke globalizaci velmi neobvyklý. Americká pobočka byla však už od počátku úspěšná.
Oskar Lapp zahraniční trh miloval a měl dobrý cit pro potřeby svých klientů. Znovu: důsledná orientace na zákazníka a pečlivý zákaznický servis přinesly společnosti své ovoce.  To bylo základem úspěšné strategie, která Oskara Lappa a jeho společnost proslavila po celém světě. Dnes má skupina Lapp několik prodejních a výrobních lokalit v USA, Kanadě, Mexiku a Brazílii.

 

1983 - Lapp Systems

 

Siegbert Lapp, jako první člen druhé generace, zakládá další společnost:
"S" Glaskabel GmbH, z níž se v roce 1995 stává Lapp Kabelsysteme GmbH, a která je později přejmenována na Lapp Systems GmbH.
Po celém světě nabízí Lapp Systems předem montované, dle přání klienta specifikované kabelové systémy, spirální kabely, systémy pro energetické přívody a jiné řešení přímo na míru zákazníkovi.

 

1987 - Nová éra

 

25. dubna 1987 Oskar Lapp umírá na srdeční chorobu.
Po jeho smrti přebírá vedení společnosti Ursula Ida Lappová a její synové, Andreas a Siegbert Lappovi. Tato nová generace přivedla ideály a myšlenky zakladatele společnosti k novým výšinám. Příkladný způsob, jímž se pokračovalo ve filozofii společnosti, se vyznačoval ještě většími úspěchy. Společnost rostla v tuzemsku i na mezinárodním poli. Pro nové trhy byly zavedeny nové výrobkové řady.
Orientace na zákazníka a pevná víra v to, co je realistické, zůstaly klíčovými aspekty filozofie společnosti. Také dva ředitelé druhé generace považují za nejdůležitější odvahu, odhodlanost a dlouhodobý pohled v komerčních otázkách.
Tyto faktory společně rozhodují o osudu společnosti a připojují nové kapitoly k její úspěšné historii.

 

1992 - Nadace Oskara Lappa

 

Nadace Oskara Lappa byla vytvořena na památku zakladatele společnosti. Zabývá se podporou výzkumu srdečních chorob.

Prostředků, které nabízí, je využíváno především k podpoře mladých a talentovaných vědců. Cena za výzkum Oskara Lappa (Oskar Lapp Research Prize) se uděluje mladým vědcům každý rok.

 

1995-2005 - Globální hráč

Počet mezinárodních společností roste. Skupina Lapp je nyní aktivní na mezinárodních trzích v Asii, Evropě a Americe. Na celém světě zaměstnává 2600 lidí v 50 společnostech a má více než 100 zastoupení.

Každý rok jsou rodinou Lappových osobně odměňováni nejlepší zaměstnanci.

 

2006-2007 – Další zakládání firem ve Španělsku, Brazílii a na Středním východě

V zájmu využití příležitostí celosvětově rostoucích trhů investuje skupina Lapp do svých poboček ve střední a východní Evropě, v Rusku a na Ukrajině. Zároveň dochází k rozšiřování aktivit v Asii a v Severní a Jižní Americe. Dnes pečuje o zákazníky více než 3 200 zaměstnanců v 18 výrobních závodech, 40 pobočkách a více než 100 lokálních zastoupeních. Globální strategie zaručují skupině Lapp tržní výhodu na celém světě.

2007/2008 – Všechny znaky ukazují na expanzi

 

Skupina Lapp roste všude ve světě – náš největší výrobní závod ve Forbachu v severovýchodní části Francie expanduje tak, že se naše výrobní kapacita zdvojnásobuje.

V USA se z prodejní a distribuční společnosti K.L. Tannehill Inc. stává Lapp Tannehill Inc. se sídlem v Savage, Minnesota. V naší indické pobočce v Bangalore zakládáme Lapp Center Asie.  Toto centrum nám umožňuje prezentovat kvalitní výrobky společnosti, přičemž můžeme také provádět důkladnou kontrolu kvality a testování. Naše společnost zanechává svou stopu dokonce i v takových dálkách, jako je Sibiř - otevíráme nové Centrum způsobilosti (Competence Centre) na Polytechnické univerzitě v Tomsku v Rusku. To umožní společnosti Lapp podporovat na této univerzitě elektrotechnická školení.

Společnost Lapp buduje nová výrobní, distribuční a logistická centra i ve Španělsku, České republice, Norsku, Korei a Brazílii. Nové prodejní kanceláře, například v Indii a Číně (pokud bychom měli uvést dvě z nich), nabízejí zákazníkům výrazně zlepšený servis přímo v místě.

 

2009 – ÖLFLEX® keeps the world moving

Pod tímto sloganem slaví skupina Lapp 50. výročí své vlajkové lodi - značky ÖLFLEX®.

2010 – Zakladatelka firmy Ursula Ida Lapp slaví 80. narozeniny

Je to žena, která psala dějiny německého hospodářství a velká podnikatelka: Ursula Ida Lapp! 30. května 2010 oslavila předsedkyně dozorčí rady stuttgartské společnosti Lapp Holding AG své 80. narozeniny. Se srdcem, energií a spolehlivým smyslem pro potřeby trhu vytvořila spolu s manželem Oskarem Lappem (1921 – 1987) firmu s mezinárodní proslulostí. Dodnes rozhodujícím způsobem spoluformuje ducha firmy.