Lapp Kabel s.r.o. jako generální partner zlínského sledgehokejového týmu SHK LAPP ZLÍN

SPOLECNA FOTKA SHK 800X600

Na začátku roku 2011, konkrétně 6. ledna, podepsali Ing. Michal Wdowyczyn, MBA, jednatel LAPP KABEL s.r.o. a Roman Herink, předseda sdružení Zlínské aplikované sporty smlouvu o partnerství, která umožní občanskému sdružení Zlínské aplikované sporty zajistit stabilní chod nejstaršího tuzemského sledgehokejového klubu. V souvislosti s tím došlo také ke změnám, které reflektují vizuální styl generálního partnera. Do zápasů tak zlínští nastupují v nových dresech a pod názvem SHK LAPP ZLÍN.

Silné partnerství sportovcům se zdravotním postižením poskytuje základ pro stabilizaci stávajícího týmu a dává perspektivu pro práci s nováčky a mládeží. Dosavadní zkušenosti ukazují, že lze během několika let přivést i člověka s handicapem na vrcholné světové soutěže. To dokazovali i mladí paralympionici ve zlínském týmu Zdeněk Hábl a David Palát při uzavření smlouvy.

Termíny zápasů a aktuální informace z dění klubu naleznete na www.sledgehokejzlin.cz.

Charitativní činnost a podpora neziskových organizací je v souladu s celosvětovou filozofií skupiny Lapp, která vychází z jejích hodnot. Nejvýznamnější podpora je směřována do Nadace Oskara Lappa, pojmenované po zakladateli celé skupiny. Jejím posláním je podpora mladých vědců, kteří se zaměřují na výzkum nemocí srdce a krevního oběhu a přináší v této oblasti nové poznatky. Nadace byla založena v roce 1992, 5 let po smrti Oskara Lappa, který zemřel právě na srdeční chorobu.

 

Zlínští sledge hokejisté získali po třech letech mistrovský titul!