Lapp Kabel s.r.o. jako generální partner zlínského sledgehokejového týmu SHK LAPP ZLÍN

Na začátku roku 2011, konkrétně 6. ledna, podepsali Ing. Michal Wdowyczyn, MBA, jednatel LAPP KABEL s.r.o. a Roman Herink, předseda sdružení Zlínské aplikované sporty smlouvu o partnerství, která umožní občanskému sdružení Zlínské aplikované sporty zajistit stabilní chod nejstaršího tuzemského sledgehokejového klubu. V souvislosti s tím došlo také ke změnám, které reflektují vizuální styl generálního partnera. Do zápasů tak zlínští nastupují v nových dresech a pod názvem SHK LAPP ZLÍN.

Silné partnerství sportovcům se zdravotním postižením poskytuje základ pro stabilizaci stávajícího týmu a dává perspektivu pro práci s nováčky a mládeží. Dosavadní zkušenosti ukazují, že lze během několika let přivést i člověka s handicapem na vrcholné světové soutěže. To dokazovali i mladí paralympionici ve zlínském týmu Zdeněk Hábl a David Palát při uzavření smlouvy.

Termíny zápasů a aktuální informace z dění klubu naleznete na www.sledgehokejzlin.cz.

Charitativní činnost a podpora neziskových organizací je v souladu s celosvětovou filozofií skupiny Lapp, která vychází z jejích hodnot. Nejvýznamnější podpora je směřována do Nadace Oskara Lappa, pojmenované po zakladateli celé skupiny. Jejím posláním je podpora mladých vědců, kteří se zaměřují na výzkum nemocí srdce a krevního oběhu a přináší v této oblasti nové poznatky. Nadace byla založena v roce 1992, 5 let po smrti Oskara Lappa, který zemřel právě na srdeční chorobu.

 

Zlínští sledge hokejisté získali po třech letech mistrovský titul!