Lapp Group v ČR a SR

Budova hala

Společnostem LAPP KABEL s.r.o. a LAPP SLOVENSKO s.r.o. se daří dlouhodobě a úspěšně rozvíjet obchodní spolupráci se svými zákazníky v České a Slovenské republice, trvale dynamicky růst a díky tomu být velmi úspěšnou a uznávanou součástí nadnárodního holdingu LAPP GROUP. S tímto výsledkem jsme se však nechtěli spokojit, a proto jsme se rozhodli v budoucnu dalším rovnoměrným rozšiřováním aktivit v oblastech zákaznického servisu, konstrukce, vývoje, výroby, logistiky a služeb zvýšit celkový počet zaměstnanců z dnešních 155 na 300. Tato skutečnost vedla k zásadnímu rozhodnutí vybudovat nové firemní zázemí, které bylo jednoznačně podpořeno majiteli společnosti, rodinou Lapp.

Celý rozhodovací proces byl v roce 2007 završen zahájením výstavby nových administrativních, vývojových, výrobních a skladovacích prostor, které nám měly umožnit vytvořit ideální podmínky pro realizaci našich rozvojových plánů. V těsné blízkosti obchodního střediska Centro Zlín ve Zlíně - Malenovicích tak vyrostlo nové Logistické a administrativní centrum společnosti LAPP KABEL, jehož provoz byl zahájen na jaře roku 2008. Díky této změně jsme schopni ještě lépe reagovat na Vaše požadavky, uspokojovat Vaše potřeby a přesvědčit Vás, že spolupracovat s námi se Vám prostě vyplatí!

V květnu 2009 bylo nové administrativní a logistické centrum oceněno jako Stavba roku 2008 Zlínského kraje v kategorii "Průmyslové a zemědělské stavby".

Minimální propad, ale nadějné vyhlídky pro rok 2017

Hospodářské výsledky společnosti LAPP KABEL s.r.o. v roce 2015/2016 jsou významně ovlivněny poklesem výroby strojů, který byl způsoben významným snížením exportu do Ruska, dramatickým snížením investic v oblasti těžby ropy a nevypsáním dotačních titulů na nákup obráběcích a tvářecích strojů v ČR. Celkový pokles tržeb ve výši 40 mil. Kč byl způsoben 3 hlavními faktory. Největší váhu mají pokles způsobený nižším nákupem zákazníky ze segmentu výroby strojů a pokračující snižování ceny mědi. Malý vliv mělo také mírné posilování české koruny vůči euru.

V následujícím hospodářském roce očekává společnost mírný růst tržeb ve výši 5 %. Tento růst může být však pozitivně ovlivněn růstem ceny mědi, popř. růstem ceny ropy. Negativní vliv na tento růst budou mít přetrvávající problémy s odbytem zákazníků v tradičním segmentu výroby strojů. S ohledem na předpokládané ukončení intervencí ČNB ve druhém čtvrtletí roku 2017 očekává společnost také snížení tržeb. V horizontu příštích let spatřuje společnost další příležitost k růstu i na česko-slovenském trhu kolejových vozidel - své působení v železničním průmyslu společnost nedávno podpořila i vstupem do ACRI (Asociace podniků českého železničního průmyslu).

V květnu roku 2016 zahájila společnost realizaci investice do nové výrobní haly, včetně úprav stávajících prostor pro 200 nových zaměstnanců. Celkové hospodářské výsledky společnosti tak budou v roce 2017 zcela jistě ovlivněny zahájením výroby produktů řady ÖLFLEX® CONNECT v této nové výrobní hale v Otrokovicích. Tímto krokem rozšiřuje LAPP KABEL s.r.o. své stávající aktivity také o výrobu kabelové konfekce pro dceřiné společnosti Lapp Group.