LAPP v ČR a SR


Společnostem LAPP Czech Republic s.r.o. a LAPP Slovakia s.r.o. se daří dlouhodobě a úspěšně rozvíjet obchodní spolupráci se svými zákazníky v České a Slovenské republice, trvale dynamicky růst a díky tomu být velmi úspěšnou a uznávanou součástí nadnárodního holdingu LAPP. S tímto výsledkem jsme se však nechtěli spokojit, a proto jsme se rozhodli v budoucnu dalším rovnoměrným rozšiřováním aktivit v oblastech zákaznického servisu, konstrukce, vývoje, výroby, logistiky a služeb zvýšit celkový počet zaměstnanců z dnešních 155 na 300. Tato skutečnost vedla k zásadnímu rozhodnutí vybudovat nové firemní zázemí, které bylo jednoznačně podpořeno majiteli společnosti, rodinou Lapp.

Celý rozhodovací proces byl v roce 2007 završen zahájením výstavby nových administrativních, vývojových, výrobních a skladovacích prostor, které nám měly umožnit vytvořit ideální podmínky pro realizaci našich rozvojových plánů. V těsné blízkosti obchodního střediska Centro Zlín ve Zlíně - Malenovicích tak vyrostlo nové Logistické a administrativní centrum společnosti LAPP Czech Republic s.r.o. a LAPP Slovakia s.r.o., jehož provoz byl zahájen na jaře roku 2008. Díky této změně jsme schopni ještě lépe reagovat na Vaše požadavky, uspokojovat Vaše potřeby a přesvědčit Vás, že spolupracovat s námi se Vám prostě vyplatí!

V květnu 2009 bylo nové administrativní a logistické centrum oceněno jako Stavba roku 2008 Zlínského kraje v kategorii "Průmyslové a zemědělské stavby".

HOSPODÁŘSKÉ VÝSLEDKY 2017 - růst české pobočky na klíčových trzích a rozšíření výrobních kapacit

Růst hospodářských výsledků společnosti LAPP Czech Republic s.r.o. a LAPP Slovakia s.r.o. v minulém fiskálním roce o 32 % na 905 milionů korun je pozitivně ovlivněn celkovou ekonomickou situací v Evropě, výrazným růstem ceny mědi a zahájením výroby kabelové konfekce v novém závodě v Otrokovicích. Celkový růst tržeb ve výši 151 milionů korun je způsoben třemi hlavními faktory. Největší váhu má růst tržeb v oblasti distribuce kabelů a kabelové konfekce v celkové výši 126 milionů korun. Z toho růst ceny mědi na světových trzích má za následek nárůst v hodnotě 40 milionů korun. Výroba vlastních produktů se podílela na meziročním navýšení tržeb částkou 23 milionů korun.

Počet zaměstnanců dosáhl v minulém fiskálním roce 265, což znamená růst o 17 %, čehož bylo dosaženo především díky nově vytvořeným pozicím ve výrobě.

Obrat přes e-shop se navýšil až o třetinu, což reflektuje současný trend v oblasti on-line objednávek a dostupnosti informací.

Klíčovými aktivitami, které by měly zajistit růst i do budoucna, jsou především podpora kabelové konfekce a uvedení na trh nové řady produktů pro kolejová vozidla. Dalšími rozvojovými obory jsou také potravinářské technologie, robotika či osvětlovací technika.

V následujícím hospodářském roce očekává společnost růst tržeb ve výši 10 %, a to díky přetrvávající silné poptávce v segmentu výroby strojů a zejména z důvodu významného zvýšení prodeje vlastních výrobků kabelové konfekce.

Výročí 25 let působení na českém a slovenském trhu by na konci letošního fiskálního roku, tj. v říjnu 2018, mohlo být spojeno s celkovým přesáhnutím obratu ve výši 1 miliardy korun.