Instalace budov

Napájecí, připojovací, sdělovací a komunikační kabely pro pevné uložení v budovách jsou nedílnou součástí produktového portfolia Lapp. Navazují na kabely pro připojení průmyslových technologií a nabízejí tak komplexní řešení v oblasti investiční výstavby budov, obchodních center a průmyslových staveb.

Instalace budov

Součástí produktového portfolia jsou připojovací kabely řady NYY, NYCY, NYCWY s průřezy až 500 mm2, které jsou vhodné pro přímé uložení do země. K dispozici jsou také  bezpečnostní varianty těchto kabelů s označením NHXH FE180/E30-E60. 

Ve sdělovací a komunikační technice budov jsou díky kabelům J-Y(ST)Y…LG, případně J-2Y(ST)Y...ST III BD realizovány přípojky telefonů, telefaxů, telefonních ústředen, respektive ISDN ústředen. K dispozici jsou bezhalogenové varianty těchto instalačních kabelů J-H(ST)H...BD, případně varianty pro EPS a EZS.

Sběrnicové kabely UNITRONIC® BUS EIB, které odpovídají standardům EIB/KNX se používají v rámci systémové techniky budov k decentralizovanému řízení, např. osvětlení, topení, klimatizace, větrání, energetického managementu, žaluzií, záznamu času, uzavíracích zařízení atd.

Díky zkušenostem z mnoha realizovaných projektů jsme schopni Vám poradit při výběru vhodného kabelu, případně nabídnout řešení v podobě kabelu "na míru", který odpovídá zadaným parametrům.

 

ÖLFLEX® Připojovací a ovládací kabely, instalační kabely
Kabely podle norem VDE   
NYM-J
(N)HXMH

Kabely pro uložení do země   
NYY-J, NYY-O
NYCY
NYCWY

Bezpečnostní silnoproudé kabely   
NHXH FE180/E30-E60
NHXH FE180/E90
NHXCH FE180/E30-E60
NHXCH FE180/E90

Bezhalogenové silnoproudé kabely   
N2XH
N2XCH

Systémy datové komunikace
Telefonní kabely   
J-Y(ST)Y…LG vnitřní kabel
J-Y(ST)Y…LG kabel požární signalizace

Bezhalogenové kabely   
J-H(ST)H...BD
J-H(ST)H...BD kabel požární signalizace

Kabely pro sběrnicový systém EIB   
UNITRONIC® BUS EIB