Obnovitelné zdroje

VĚTRNÉ ELEKTRÁRNY

V současnosti je známou skutečností, že zásoby fosilních paliv nejsou nekonečné a že budoucnost patří obnovitelným ekologickým energiím. Využití větrné energie se tak vyvinulo do fáze, kdy představuje významný trh.

vetrnnna elektrarna

Součástí našeho portfolia jsou zkušenosti

Naši zákazníci se přitom mohou spolehnout na 50leté zkušenosti, podpořené velmi vysokými nároky na kvalitu a inovace. Našim zákazníkům je na celém světě k dispozici více než 40 000 položek, což ukazuje na globální odbornost skupiny Lapp, a to nejen v oblasti větrné energie.

Bez ohledu na to, jaké kabely a vodiče naši zákazníci pro svá zařízení na využití energie větru zvolí, v každém případě mohou klást nejvyšší nároky na funkci, spolehlivost a dlouhodobou životnost.

Mnoho výrobků  ze standardního programu Lapp se již osvědčilo v oblasti větrné

Například ÖLFLEX® CLASSIC 110 se používá v nepřetržitém provozu již déle než 10 let ve smyčce (loop). Zde je dostatečná vysoká kvalita, kterou klade Lapp na všechny své produkty, aby vydržely mimořádné požadavky kladené na kabely ve smyčce (Loop) ve větrných elektrárnách až dodnes.

ÖLFLEX® Připojovací a ovládací kabely, speciální aplikace

Větrné elektrárny
ÖLFLEX® TORSION FRNC
ÖLFLEX® TORSION D FRNC

ÖLFLEX® Připojovací a ovládací kabely

Univerzální použití
ÖLFLEX® CLASSIC 110 BLACK 0,6/1 kV
ÖLFLEX® CLASSIC 110 CY BLACK 0,6/1kV

FOTOVOLTAIKA

Význam využívání solární energie již mnoho let roste a tento trend trvá. Fotovoltaika má široké spektrum použití, od velkých investic až po malé domácí aplikace.

solarni panely

Na základě požadavků z oboru fotovoltaiky nabízí LAPP produktovou řadu vyhovující fotovoltaickým systémům, se zajištěním kompletní kabeláže od střechy po sklep.

Kabely, konektory a příslušenství pro fotovoltaiku

Ve spolupráci s uživateli, TÜV (Německou asociací pro technickou kontrolu, German Association for Technical Inspection) a americkou schvalovací organizací UL byla provedena řada testů našich kabelů ÖLFLEX® SOLAR, kabelových průchodek SKINTOP® a konektorů EPIC® SOLAR, aby bylo možno zaručit plnění těch nejnáročnějších standardů. 

Naše výrobky, které můžete používat v rámci celého světa, přirozeně také splňují podmínky direktivy RoHS.

ÖLFLEX® Připojovací a ovládací kabely, speciální aplikace
Fotovoltaika   
H1Z2Z2-K
ÖLFLEX® SOLAR XLWP
ÖLFLEX® SOLAR XLS-R
ÖLFLEX® SOLAR XLR-E T
ÖLFLEX® SOLAR XLS-R T

SKINTOP® kabelové vývodky
Pro fotovoltaiku   
SKINTOP® SOLAR
SKINTOP® SOLAR plus