Větrná energie

V současnosti je známou skutečností, že zásoby fosilních paliv nejsou nekonečné a že budoucnost patří obnovitelným ekologickým energiím. Využití větrné energie se tak vyvinulo do fáze, kdy představuje významný trh.

Větrné elektrárny

Větrná energie hraje v celosvětově působící skupině Lapp důležitou roli. K posílení významu tohoto sektoru byla zřízena SBU Wind (Strategic Business Unit Wind - Strategická obchodní jednotka Vítr), která se specializuje na výrobky a služby v tomto odvětví.


Součástí našeho portfolia jsou zkušenosti

Naši zákazníci se přitom mohou spolehnout na 50leté zkušenosti, podpořené velmi vysokými nároky na kvalitu a inovace. Našim zákazníkům je na celém světě k dispozici více než 40 000 položek, což ukazuje na globální odbornost skupiny Lapp, a to nejen v oblasti větrné energie.

Bez ohledu na to, jaké kabely a vodiče naši zákazníci pro svá zařízení na využití energie větru zvolí, v každém případě mohou klást nejvyšší nároky na funkci, spolehlivost a dlouhodobou životnost.

 

Mnoho výrobků  ze standardního programu Lapp se již osvědčilo v oblasti větrné

Například ÖLFLEX® CLASSIC 110 se používá v nepřetržitém provozu již déle než 10 let ve smyčce (loop). Zde je dostatečná vysoká kvalita, kterou klade Lapp na všechny své produkty, aby vydržely mimořádné požadavky kladené na kabely ve smyčce (Loop) ve větrných elektrárnách až dodnes.

Výrobky, které se již dnes používají v gondole, věži nebo ve smyčce (loop), jsme pro Vás shrnuli v našem novém speciálním katalogu „Products for wind energy”. Pokud budete mít jakékoliv dotazy na téma větrné energie, naši zaměstnanci se svými fundovanými znalostmi z oboru jsou Vám rádi k dispozici.

 

ÖLFLEX® Připojovací a ovládací kabely

Univerzální použití
ÖLFLEX® CLASSIC 110 BLACK 0,6/1 kV
ÖLFLEX® CLASSIC 110 CY BLACK 0,6/1kV

ÖLFLEX® Připojovací a ovládací kabely, speciální aplikace

Větrné elektrárny
ÖLFLEX® TORSION FRNC
ÖLFLEX® TORSION D FRNC