Nové divadlo v Plzni

Sbližovat evropské národy a otevřít se novým uměleckým proudům napříč Evropou, to je v tomto roce posláním Plzně. Ta se společně s belgickým městem Mons stala „The European City of Culture 2015“. Na tento úkol se západočeská metropole připravovala velmi zodpovědně a realizovala stavby řady architektonicky nadčasových staveb.

Dominantou se stala budova Nového divadla, kterou navrhla portugalská architektonická kancelář Contemporânea Lda. Stavbu realizovala společnost Hochtief CZ. Kromě atypického designu je stavba specifická také sofistikovanou jevištní technikou, kterou zastřešila společnost Bosh Rexroth ve spolupráci se svou centrálou ve Stuttgartu.

Kabeláž jevištní techniky dodala svému obchodnímu partnerovi společnost LAPP KABEL s.r.o. Použila k tomu široké spektrum produktů ze svého portfolia, například připojovací a ovládací kabely ÖLFLEX®, datové kabely UNITRONIC®, kabely a komponenty pro síťovou techniku budov ETHERLINE®, vysoce mechanicky odolné kabely pro servomotory ÖLFLEX® SERVO a mnohé další.

Z netradičního požadavku pro pojezdy bodových tahů reflektorů vzniklo inovativní řešení produktových manažerů LAPP KABEL s.r.o. s využitím systému kabelových vozíků. Tým navrhl systémové řešení pojezdů kulatých a plochých kabelů, které se v praxi projevilo jako velmi efektivní.

„Ve spolupráci s kolegy z Bosch Rexroth jsme na projektu intenzivně pracovali více než půl roku. Díky správnému a aktivnímu přístupu jsme se stali spolehlivým partnerem, který zabezpečil všechny požadavky odběratele včetně dodacích lhůt a nízkých logistických nákladů,“ dodal Marek Hrubý, projektový manažer LAPP KABEL s.r.o.

Pro společnost LAPP KABEL s.r.o., která poskytuje kompletní řešení v oblasti průmyslových kabelů a kabelového příslušenství, včetně individuální výroby kabelové konfekce, byla práce pro kulturní organizaci zajímavým projektem.