Věterné elektrárny

Větrné parky se staví po celém světě - využití větru jako zdroje energie je klíčovým faktorem pro dosažení ekonomicky životaschopného a klimaticky šetrného zásobování energií z obnovitelných zdrojů. Stejně jako solární energie a fotovoltaické systémy i větrná energie významně přispívá k ochraně životního prostředí a udržitelnosti. Společnost LAPP se na této energetické revoluci podílí také tím, že vyvíjí řešení, která odpovídají výzvám vyplývajícím ze značně rozdílných klimatických podmínek v lokalitách na různých kontinentech i specifickým technickým požadavkům.

vetrnnna elektrarna

Jaké zvláštní požadavky musí splňovat řešení připojení ve větrných turbínách?

Požadavky na kabely, vývodky, vodiče a konektorové spoje, pokud jde o teplotní odolnost, odolnost proti vibracím a torzní stabilitu, jsou extrémně vysoké jak u elektráren na pevnině, tak na moři. To je částečně způsobeno značně rozdílnými klimatickými podmínkami v lokalitách, jako je Asie a Evropa, a také specifickými technickými specifikacemi. Kabely a vývodky pro větrné turbíny musí být navrženy pro teplotní rozsah od -40 do +90 °C, stejně jako musí být odolné proti UV záření a více než schopné odolat převládajícím mechanickým silám. A to často po mnoho let.

Co byste měli mít na paměti při výběru produktu?

Pouze v případě, že jsou všechny komponenty optimálně sladěny a mají nejvyšší kvalitu, lze trvale zabránit životnosti nebo selhání systému. K použití vysoce kvalitních výrobků ve větrných turbínách neexistuje alternativa. Převládají zde extrémní klimatické podmínky a silné torzní síly, které mají vliv na použité silové a ovládací kabely. V důsledku toho musí flexibilní kabely a vodiče pro větrné turbíny splňovat vysoké požadavky na odolnost proti kroucení a robustnost.

Proč výrobky LAPP pro větrné turbíny?

Vysokou kvalitu našich výrobků neustále zajišťují naše vlastní špičková zkušební centra. Globální síť s vlastní výrobou na hlavních trzích dává našim mezinárodním zákazníkům jistotu, že mají přístup k velkému sortimentu standardních výrobků s odpovídajícími normami po celém světě.

Společnost LAPP se může opřít o své rozsáhlé zkušenosti z více než 50 let vývoje a výroby.

Nemůžete najít ten správný výrobek pro své potřeby? Společně vyvíjíme individuální řešení, která jsou vám šitá na míru. Naši odborníci vám rádi poradí.

Vše z jednoho zdroje - s námi jako partnerem. Náš obchodní tým pro projekty vám rád poradí s plánováním a realizací větrných elektráren.