Bezpečně a spolehlivě v potravinářství díky kabelům a příslušenství made by Lapp

Tam, kde se zpracovávají potraviny, je hygiena na nejdůležitějším požadavkem. Při optimalizaci kvality, bezpečnosti a v neposlední řadě efektivity v potravinářském a nápojovém průmyslu jsou velkým pokrokem výrobní zařízení, která byla konstruována podle principů hygienického designu. To znamená tak, aby se choroboplodné zárodky nemohly usazovat a bylo je možno snadno čistit a aby byla zvlášť odolná. Skupina Lapp nabízí bohaté produktové portfolio zahrnující kabely, konektory a příslušenství, které tyto požadavky splňuje a které je v potravinářském průmyslu stále více vyžadováno.

Žádné místo pro choroboplodné zárodky

K výrobkům skupiny Lapp, které odpovídají zvláště přísným požadavkům hygienického designu, patří například kabelová vývodka SKINTOP® HYGIENIC. Opírá se o všeobecné konstrukční principy normy DIN EN 1672-2 pro potravinářský průmysl a je certifikována podle nejnovější zkoušky EHEDG. Kromě toho splňuje kabelová vývodka specifikace ECOLAB® týkající se odolnosti vůči čisticím a dezinfekčním prostředkům. Na povrchu SKINTOP® HYGIENIC není místo pro usazování nečistot a všechna těsnění dokonale doléhají ke kabelu a k místu připojení. Místo O-kroužku má nad připojovacím závitem tvarové těsnění, těsnění pod kloboučkovou maticí a speciálně tvarovaný těsnicí kroužek ke kabelu. Má hladký povrch a žádné hrany, takže se zbytky potravin nemohou usazovat a je možno je snadno spláchnout.
Pokud navrhujete systémy datové komunikace založené na průmyslovém Ethernetu Cat.5e (standard PROFINET) nebo průmyslový Ethernet až do Cat.7 (standard Ethernet) a prostředí Vám neumožňuje použít standardní kabely s pláštěm z PVC nebo PUR, máme pro Vás řešení. Kabely ETHERLINE® ROBUST určené pro průmyslový Ethernet (Cat.5e, Cat.7 a Cat.7 flex) jsou opatřeny pláštěm na bázi termoplastických elastomerů. Díky tomu mohou být využity v širokém spektru aplikací ve vnitřním i venkovním prostředí včetně potravinářského průmyslu. Navíc jsou odolné proti proti bio olejům, tukům, voskům a jejich emulzím na rostlinné, živočišné nebo syntetické bázi, sloučeninám čpavku, bio plynům a dalším chemickým látkám. Stejně tak vynikají odolností proti častému čištění horkou párou a proti ozónu a UV záření.

Signální modrá barva chrání před ztrátami

Další inovace v produktové řadě SILVYN® - systémů pro ochranu a vedení kabelů - rozšiřuje portfolio příslušenství vodotěsných hadic určených nejen do potravinářství a nápojové techniky. Barevné provedení pláště ochranné hadice a těsnicích prvků šroubení není náhodné: modrá barva je lehce odlišitelná od potravin, zejména pak v oblasti zpracování mléka. Ochranná hadice SILVYN FG® NM a nerezové šroubení SILVYN® HYGIENIC představují optimální spojení pro aplikace s vysokými nároky na hygienu. Díky použitým materiálům jsou oba výrobky vysoce odolné vůči chemikáliím, zvláště čisticím a dezinfekčním prostředkům používaným v potravinářském a farmaceutickém průmyslu. Současné použití obou produktů zabezpečí stupeň krytí IP 68 až IP 69, které je nezbytné při vysokotlakém čištění horkou parou.
Odolný hranatý konektor EPIC® ULTRA H-B vyniká svými sofistikovanými technickými vlastnostmi a vynikající funkční bezpečností. Používaný materiál pouzdra konektoru byl schválen Úřadem USA pro potraviny a léčiva a je ideální pro náročné aplikace v oblasti potravinářství a nápojové techniky. Do pouzdra je integrována kabelová vývodka SKINTOP® BRUSH, díky čemuž je spojení kabelu a konektoru ještě jednodušší a spolehlivější než dřív. Zaručuje velký variabilní rozsah upínání a umožňuje rychlou a obzvláště snadnou montáž i demontáž.