e-Mobilita

E-Mobility v2

 

Z aktuálních studií vyplývá, že v Evropě bude mít v roce 2030 každé třetí přihlášené vozidlo elektropohon. Současně se velké automobilky předhánějí v předsevzetích, kdy a kolika procent v elektromobilitě dosáhnou. Vzhledem k obrovskému pokroku ve vývoji elektromobilů, které mají v dnešní době dojezd na jedno nabití až 500 km, se tento trend nevyhne ani Česku a Slovensku. Podle predikce bude poptávka nadále růst a pro větší využitelnost elektromobilů bude nezbytná dobrá síť dobíjecích stanic.

Datová komunikace mezi komponenty moderních nabíjecích stanic je nezbytná pro řízení procesu nabíjení. Nabíjecí stanice jsou připojeny k hlavní ovládací skříni. Tato ovládací skříň upravuje nabíjecí proud podle úrovně baterie a příslušného výkonu, aby byla baterie chráněna a zaručen optimální proces nabíjení. Dále zpracovává platby kartou, uživatelským účtem nebo chytrým telefonem, hlídá chyby a případně zajišťuje komunikaci s service deskem.

Střídavý proud zvyšuje potřebu elektromagnetické kompatibility (EMC) a může ovlivnit přenos dat přes běžné metalické datové kabely. Proto jsou pro přenos dat v této aplikaci preferovány kabely z optických vláken (FO).

Průmyslová komunikace made by LAPP

  • nabíjecí kabely pro použití v automobilovém průmyslu
  • sortiment bez halogenových produktů zpomalující hoření
  • řešení pro Cat. 5, 5e, 6, 6a, 7

Optické kabely a konektory

Číslo výrobku Název produktu Základní jednotka Bázová cena
HITRONIC PCF DUPLEX FRNC-PUR indoor  
PCF CONNECTOR HFBR4521 CLAMP 3.0 /4PC  

Patch kabely RJ45 Cat. 6A

Číslo výrobku Název produktu Základní jednotka Bázová cena
ETHERLINE LAN Cat.6A 0,25 BK  

Průmyslové switche

Číslo výrobku Název produktu Základní jednotka Bázová cena
ETHERLINE ACCESS U05T-2GEN  
ETHERLINE ACCESS M06T-2GEN