Průvodce k ukončení chaosu v kabelech

FLEXIMARK visual-klein

Odolné značení, které bude i po mnoha letech snadno rozpoznatelné

Uklizený dům, uklizená mysl. Totéž platí pro pracoviště, nejen pro pracovní stůl, nebo sklad. Systémy značení FLEXIMARK® vytvářejí pořádek v rozvaděčích, v průmyslových provozech a všude tam, kde je důležitý rychlý a snadný přehled o kabelech, nebo jednotlivých žilách. S FLEXIMARK® můžete spolehlivě a trvanlivě označit prakticky cokoliv, co vyžaduje rychlou a individuální identifikaci v průmyslovém prostředí. Pokud neexistuje přesné a profesionální značení, stává se přidělování a identifikace kabelů a komponent zdlouhavým a tudíž nákladným procesem. Chaosu je tak snadné se vyhnout a značení je často regulováno normou. Ať už v rozvaděčích, automatizační technice nebo ve strojírenství a strojírenství, všude tam, kde je třeba použít a označit kabely, systémy značení FLEXIMARK® poskytují lepší přehled.

Vyberte si to správné značení

Důležité při výběru správného produktu jsou následující otázky: "Co by mělo být označeno?", "Kde by to mělo být označeno?" a "Kdy by to mělo být označeno?". V rozvaděčích nebo výrobních závodech je požadovaný prostor jedním z nejdůležitějších faktorů. Obzvláště vhodné jsou zde prostorově úsporné ovinovací etikety pro kabely, popisovače pro jednožilové značení nebo smršťovací bužírky pro kabely a jednotlivé žíly. Pro označení kabelů po montáži lze štítky namontovat také pomocí označovacích kroužků, držáků znaků nebo označovacích štítků se stahovacími páskami. V závislosti na požadavcích na životní prostředí jsou vyrobeny z plastu nebo nerezové oceli. Fixy se nanášejí rychle a snadno, spolehlivě, bezpečně a trvale.

 

VYBERTE SI SPRÁVNÉ ZNAČENÍ
Co potřebujete označit?
Značení kabelů a vodičůOznačování komponentůBezpečnostní značení
Jak to chcete značit?
Laserový tiskTermotransferový tiskZnačení na míru
Kdy by se mělo značení aplikovat?
Před montážiPo montáži

Etikety lze snadno vytvořit svépomocí buď na standardní laserové tiskárně, nebo, pokud má být značení ještě odolnější, na termotransferové tiskárně – oběma způsoby s pomocí příslušného softwaru FLEXIMARK®. Nebo si objednáte již přizpůsobené nerezové cedule, smršťovací bužírky nebo plastové kabelové štítky. Pro použití na místě jsou nejlepší volbou přenosné tiskárny. To znamená, že štítky pro plastové držáky znaků lze vyrobit i přímo při montáži. Nápisy z nerezové oceli s vynikající chemickou odolností lze popisovat pomocí ručního embosovacího stroje nebo pomocí sady z nerezové oceli. FLEXIMARK® také nabízí certifikaci v souladu s ISO 7010.

FLEXIMARK® poskytuje všestranná řešení pro téměř každé prostředí. Offshore ropné plošiny, průmyslové závody, mosty, větrné a solární farmy, chemické závody nebo v potravinářském průmyslu – možnosti značení jsou stejně všestranné jako použití kabelů. Z tohoto důvodu mají produkty FLEXIMARK® obzvláště robustní vlastnosti.

Produkty jsou odolné vůči:

  • UV záření
  • extrémním teplotám
  • korozi
  • chemikáliím
  • oděru
prod flex marking 1 web
prod flex marking 6 web

Více informací najdete na našich stránkách FLEXIMARK® - Označovací systémy

Průvodce k ukončení chaosu v kabelech

 

NOVINKA: FLEXIMARK® detekovatelná kabelová etiketa

Vlastnosti a výhody:

  • označování v náročných průmyslových odvětvích (Potravinářský průmysl a balící zařízení)
  • potisknutí pomocí termotransferových tiskáren
  • vhodné pro venkovní použití.
  • v souladu s FDA 21 CFR – GRAS, standard kvality pro potravinářský a nápojový průmysl v Severní Americe
  • v souladu s nařízením (EU) č. 10/2011 o materiálech a předmětech z plastů určených pro potravinářský a nápojový průmysl v Evropě