Robotika

V dnešní době lze roboty vidět pracovat po boku svých lidských protějšků téměř ve všech průmyslových odvětvích, přičemž často vykonávají práci, která je příliš obtížná, příliš nebezpečná nebo představuje pro člověka zdravotní riziko. Lze je vidět, jak zvedají těžká břemena, přesně nanášejí barvu do každého malého zákoutí a milionkrát opakují stejné výrobní kroky se stejnou přesností.

AdobeStock 237714206

Když si dnes lidé představí robotiku, často se jim vybaví velké roboty pracující za ploty v automobilkách. Roboti budoucnosti však budou menší, lehčí a flexibilnější. Budou součástí neomezených produkčních sítí propojených rychlým datovým připojením ve smyslu Průmyslu 4.0 a budou pracovat ruku v ruce se svými lidskými kolegy. Proto se mění i požadavky některých robotických komponent, především kabelových systémů.

Jaké speciální požadavky musí splňovat kabely a vodiče v oblasti robotiky?

Od průmyslových strojů se stále více očekává, že budou výkonnější, zpracovávat více dat a pracovat nepřetržitě. Přestože fungují v některých velmi drsných prostředích, jejich připojení musí být odolná a spolehlivá, aby splňovala moderní požadavky. Rozsáhlá řada kabelů, kabelového příslušenství, průmyslových konektorů a průchodek společnosti LAPP byla vyvinuta tak, aby nabízela vysoký výkon, robustnost a flexibilitu vyžadovanou ve složitých průmyslových prostředích. Nejen, že odolávají zátěži v drsném prostředí, ale také splňují normy a protokoly platné v celé továrně.

Kabely a vodiče pro stroje a systémy od LAPP spolehlivě splňují požadavky strojních inženýrů a konstruktérů, jako je odolnost proti teplotním výkyvům, korozivním chemikáliím, rušení EMI a RFI, či ohybu a extrémnímu mechanickému zatížení. To znamená, že mohou dodávat energii a data ze svých strojů a do nich prostřednictvím spolehlivých, odolných kabelů a konektorů.

Požadavky na kabelové řešení v robotických aplikacích:

  • Extrémní ohybové a rotační pohyby
  • Maximální flexibilita, stabilita a odolnost
  • Omezený prostor pro zapojení
  • Rychlé dodání náhradních dílů

Co byste měli mít na paměti při výběru produktu?

robotika%C4%8Dl

Každý typ robota provádí různé pohybové sekvence a je konstruován jiným způsobem, což znamená, že i kabelové systémy čelí nejrůznějším výzvám. Pokud jde o výjimečně náročné aplikace, které jsou často požadovány, běžně dostupné produkty často nemohou poskytnout dokonalé řešení. Například jeden z našich speciálních robotických kabelů je certifikován pro více než 15 milionů cyklů a s 720°/m umožňuje dvě otáčky kolem vlastní osy na metr. Společně se specialistou na robotiku LAPP Mullerem je LAPP aktivní a úspěšný v oblasti robotiky již více než tři desetiletí.

Proč si vybrat produkty LAPP pro oblast robotiky?

Divize robotiky v LAPP zajišťuje, že potřeby zákazníků jsou uspokojeny tím nejlepším možným způsobem. Tato divize přebírá často časově náročný vývoj individuálních řešení, který zahrnuje intenzivní konzultace ve spolupráci se zákazníkem. Pokud požadavky zákazníka nemůže splnit výrobek ze standardního sortimentu, tato divize se zákazníkem osobně konzultuje a vyvíjí speciální řešení. Speciální kabely, jako jsou tyto, jsou také dostupné v malých množstvích. Aby bylo zajištěno splnění požadavků, provádí LAPP testy v jednom z nejmodernějších zařízení na testování kabelů na světě. Zde je možné simulovat všechny druhy pohybových sekvencí a určit životnost kabelů.

Společnost LAPP může čerpat ze svých rozsáhlých zkušeností z více než 50 let vývoje a výroby.

Nemůžete najít ten správný produkt pro vaše potřeby? Společně vyvineme individuální řešení šité na míru vám. Naši odborníci vám rádi poradí.